Archive: Page 939
Najważniejsza manifestacja słowackich nacjonalistów – zaproszenie
Słowaccy nacjonaliści w rocznicę powstania Pierwszej Republiki organizują swoją najważniejszą w kalendarzu manifestację. Nie inaczej będzie w tym roku. 16 marca w Bratysławie odbędzie się Marsz za niepodległą Słowacją (Pochod… Czytaj więcej
Szczecin: Nacjonaliści za serbskim Kosowem
W dniu 17 lutego, w kolejną rocznicę oderwania od Serbii Kosowa, działacze oddziału szczecińskiego NOP przeprowadzili akcję ulotkową dotyczącą zagrożeń wynikających z działań ruchów separatystycznych, a także Unii Europejskiej i… Czytaj więcej
Bułgaria: Centroprawicowy rząd ustąpił po protestach
Na cztery miesiące przed wyborami do parlamentu centroprawicowy rząd premiera Bojko Borisova złożył w środę wniosek o dymisję rządu. Głosowanie nad dymisją znienawidzonego przez coraz większą rzeszę Bułgarów premiera odbędzie… Czytaj więcej
Pakt fiskalny przyjęty
Sejm zgodził się na przyjęcie przez Polskę paktu fiskalnego. Za projektem głosowało 278 posłów, przeciw – 155, wstrzymało się od głosu 4 posłów. Pakt będzie obowiązywał po wprowadzeniu w Polsce… Czytaj więcej
Daniel: Dlaczego Kosowo jest serbskie?
17 lutego 2008 roku swoją niepodległość ogłosił przedziwny twór. Twór ten nazwał się „państwem Kosowo”. Natychmiast został on uznany przez Stany Zjednoczone, Izrael i większość państw Europy zachodniej, nie uzyskując… Czytaj więcej
Zenon Dziedzic: Cywilizacja rozwiązłości zabija
Przyzwyczailiśmy się do raka, gdzie rekordy śmiertelności są wśród mężczyzn i to mężczyzn w wieku produkcyjnym. Rak płuc, rak krtani, rak gardła. Piszą co prawda na wyrobach tytoniowych, iż „palenie… Czytaj więcej
Głogów: NOP w obronie serbskiego Kosowa
17 lutego przypada rocznica oderwania Kosowa od Serbii. Z tej okazji, aktywiści oraz sympatycy głogowskiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski zorganizowali w ten dzień pikietę na rynku, pod miejskim ratuszem. Wzięło… Czytaj więcej
Wrocławscy nacjonaliści za serbskim Kosowem
W niedzielę 17 lutego, kilkudziesięciu działaczy wrocławskiego NOP wzięło udział w akcji „Serbskie Kosowo – polski Śląsk”. Na deptaku przy ul. Świdnickiej stanęły w jednym czasie, operujące w odległości metra… Czytaj więcej
Hiszpańscy nacjonaliści w hołdzie Błękitnej Dywizji
Pod patronatem kilku organizacji nacjonalistycznych zorganizowano w Madrycie manifestację upamiętniającą żołnierzy Błękitnej Dywizji, ochotniczej formacji walczącej na froncie wschodnim przeciwko bolszewikom. Wszystko w rocznicę krwawej bitwy pod Krasnym Borem, w… Czytaj więcej
Adam Wielomski: Zawisza, Wilno i Lwów
Na Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2012 roku Artur Zawisza rzucił hasło odzyskania Wilna i Lwowa. Gdy to usłyszałem, to puknąłem się w czoło, traktując jednak te słowa jako… Czytaj więcej









Najnowsze komentarze