„Narodowi” celebryci – fałszywi prorocy i ideowa trucizna

Upowszechnienie internetu spowodowało, iż mamy do czynienia z prawdziwym wysypem „narodowych” celebrytów. Wystarczy mieć komputer, dostęp do sieci, kamerkę, coś wspomnieć o „nacjonalizmie” i już można starać się o status gwiazdy. W filmikach produkowanych masowo przez wspomniane jednostki nie ma ideologii, łączności z dorobkiem przedwojennych nacjonalistów, elementu spójności – jest z reguły bełkot, nachalna promocja własnej osoby (w końcu z tego żyją w większości, a nie z pracy) i coś, co obserwatorzy nazywają szuryzmem.

Zwróćmy uwagę na 3 postacie. Nie akceptujemy w tym momencie szyderstw z ich wyglądu fizycznego, rodziny, prywatności, przekręcania nazwisk etc. – to zostawiamy innym. Nie wydajemy też pompatycznych oświadczeń, z których słyną alter ega „celebrytów”.

Wojciech Olszański vel Aleksander Jabłonowski – członek Związku Jaszczurczego (sic!), pojawił się nagle w 2016 roku. Od razu przyciągnął spore grono internetowych gimbopatriotów, którym do szczęścia wystarczy samo hasło „Wielka Polska”. Leszek Żebrowski podsumował go krótko: „On jest bardzo płytki i nie ma wiedzy”.

Marian Kowalski, niedoszły prezydent Polski z ramienia „Ruchu Narodowego”, bryluje obecnie w towarzystwie tzw. pastora Pawła Chojeckiego, lidera protestanckiej sekty, który publicznie atakuje jedyną prawdziwą Wiarę, szydzi z sakramentów, a Kościół Katolicki określa mianem „Wielkiej Prostytutki”. Grupa z Lublina robi dobry biznes i spełnia rolę użytecznych idiotów PiS-u, choć oczywiście spora grupa nieświadomych wciąż utożsamia ich z nacjonalizmem.

(Ks.) Jacek Międlar zapowiadał się na dobrego kapłana i swoistego duszpasterza środowisk narodowych. Skończyło się odejściem z zakonu, filmikowym biznesem, występem w serialu „Policjantki i policjanci”, kwestionowaniem celibatu i wychwalaniem Mariana Kowalskiego jako „wybitnego nacjonalistę”. Jak widać koszulka z napisem „Nacjonalizm” i krzyżem celtyckim nie ułatwia zrozumienia sensu Idei. Niestety posoborowe seminaria są elementem kryzysu, o którym pisał abp Marcel Lefebvre.

To, że wspomniane osoby (i szereg innych) czasem przekazują coś zgodnego z tradycją polskiego nacjonalizmu, nie oznacza bycia jednymi z Nas. Autentycznie nacjonalistyczne ruchy w Europie bazują na ideologii i dorobku swoich poprzedników. Likwidacja konta na YouTube przez globalny koncern nie spowoduje, że przestaną istnieć – mają swoje portale, czasopisma, działają od wielu lat realnie, a nie filmikowo. „Narodowi” celebryci są jak napój, który czasem może składać się z 90% najczystszej wody, ale 10% to trucizna. Czy napijesz się w takim razie?

Na podstawie: YouTube//przedsoborowy.blogspot.com

prophet

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

5 Komentarzy

  1. Ale Międlara proszę szanować.

  2. Zwłaszcza Żebrowski ma wiedzę i rozeznanie polityczne, przyjął w marcu 1982 obowiązki Tajnego Współpracownika Służby Bezpieczeństwa PRLu. Instytut Pamięci Narodowej upublicznił jego teczkę TW Leszek. Dużo musi wiedzieć !

    • Kwestia rzekomej współpracy była już chyba wyjaśniana przez p. Leszka. Wiedzy na temat historii polskiego nacjonalizmu nikt nie może mu odmówić – w tym kontekście jakiekolwiek porównanie go ze wspomniamymi celebrytami, bełkoczącymi to co im ślina na język przyniesie, jest niesmaczne. Doceniam p. Leszka za to, co robi na poletku historyczno-popularyzatorskim, zaś odrzucam jego niektóre „bieżące” zaangażowanie po stronie rządzących obecnie III RP.

  3. A co myślicie o tym stulejorzu – Marcinie Roli?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*