Dwóch działaczy Złotego Świtu zastrzelonych w Atenach!

Jak informują nasi greccy przyjaciele, 2 działaczy narodowo-rewolucyjnego Złotego Świtu zostało z zimną krwią zastrzelonych w Atenach przez niezidentyfikowanych sprawców. Ofiary mają 22 i 26 lat. Trzecia osoba walczy o życie w szpitalu. Mordercy przyjechali na motocyklach pod biuro partii i otworzyli ogień z pistoletu maszynowego. Policja odrzucała wielookrotnie prośby nacjonalistów o kontrolowanie okolic w których znajdują się lokale ZŚ, gdyż w przeszłości wielokrotnie były one obiektem ataków „antyfaszystowskich” bandytów.

Ilias Kasidiaris, jeszcze niedawno więziony przez grecki reżim rzecznik partii wydał w sprawie tego mordu specjalne oświadczenie, w którym apeluje do narodu o zachowanie spokoju:

Złoty Świt był na celowniku rządu i mediów przez ponad miesiąc. Nie bez powodu żądamy surowej kary nie tylko dla fizycznych sprawców tej zbrodni, lecz również dla tych, którzy z zimną krwią ją zaplanowali. Namawiamy wszystkich Greków do zachowania spokoju i zjednoczenia się w tej krytycznej godzinie. Składamy wyrazy najgłębszego żalu rodzinom tych dzieci. Te dzieci należą do naszej rodziny.

Swoje stanowisko wydało również Biuro Prasowe Złotego Świtu, wskazując na greckie władze jako odpowiedzialne za ten haniebny mord:

Wyrażamy najgłębszy żal na całą Grecję z powodu śmierci dwóch młodych chłopców, dwóch mężczyzn, których uznajemy za członków naszej rodziny.

Rząd, premier Antonis Samaras oraz minister porządku publicznego Dendias są osobiście winni i w pełni odpowiedzialni za dokonane w nocy i z zimną krwią morderstwo dwóch młodych Greków. Złoty Świt wielokrotnie prosił o patrole policyjne w pobliżu naszych biur partyjnych, które w przeszłości były nieustannie celem ataków terrorystów. Rząd nie tylko odmówił, lecz odebrał nam istniejącą wcześniej ochronę policyjną, która nam przysługuje w świetle prawa.

Nasz łajdacki minister nie tylko zezwolił, lecz zachęcił terrorystów, by zeszłej nocy puścili wodze fantazji i zaatakowali naszą młodzież. Nienawiść rządu i mediów do Złotego Świtu, zamanifestowana przez cały zeszły miesiąc, dała mordercom broń do ręki.

Złoty Świt żąda natychmiastowego wszczęcia śledztwa w sprawie, aresztowania tych zbrodniarzy i wymierzenia im najsurowszej przewidywanej przez prawo kary. Apelujemy do wszystkich Greków, by zachowali spokój w tym krytycznym dla naszej Ojczyzny momencie. Składamy wyrazy najgłębszego żalu z powodu straty dwóch młodych dzieci, dwóch chłopców, którzy należeli do naszej rodziny.

Na podstawie: Informacje nadesłane

Komentarz: Pełna solidarność z greckimi nacjonalistami w obliczu represji Systemu i terroru jego narzędzi!

zlotyswit

 

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

49 Komentarzy

 1. Myślę,że nie będzie przesady w stwierdzeniu,że wojna o Europe wolnych narodów rozegra się w Grecji.

 2. Czyżby seryjny samobójca zaatakował tym razem w Grecji?

 3. To jest wojna !

 4. ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ!!!
  NADSZEDŁ CZAS NARODOWEJ REWOLUCJI!!!

 5. „śmierć za śmierć”; „to jest wojna”…można by mnożyc takie slogany, tylko po co? I tak są one PUSTE, bez pokrycia. Koledzy, robicie coć w tym kierunku poza pisaniem pustych sloganów? (wlepy, rozdawanie ulotek, obecność na manifestacjach itp. się nie liczy.
  Problem w tym że walimy takimi hasłami i nic z tego nie wynika. Tam leje sie krew, a my siedzimy i…nic nie robimy.
  Nie jestem zwolennikiem ruchu narodowego ale zapewne czytaliście o akcji „lewactwa” w poznaniu? I co? pojechaliście zrobić porządek w kilku squotach? NIE, bo po co skoro mozna wrzucić hasło TO JEST WOJNA!; albo jeszcze bardziej bez pokrycia ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ…
  :/

 6. Ciekawe jest to że demoliberałowie straszą nacjonalisitami że zrobią holocaust czy coś, podczas gdy ich wychowankowie dokonali zwykłego morderstwa…… cóż za hipokryzja….. ;/

 7. Solidaryzować to można się z nacjonalistami, a nie gwałcicielami lub degeneratami z RN

 8. And media manipulation that have to say now? the war in Greece has begun!

 9. Nie krew i zabijanie, ale modlitwa! To naszej najskuteczniejsze narzędzie walki! Tylko dzięki wsparciu Jezusa jesteśmy w stanie pokonać szatana!

 10. @Oktawian; nie chodzi mi o solidaryzowanie się z, jak to nazwałeś gwałcicielami, degenaratami z rn ; chodzi o fakt jakim jest atak który miał miejsce. To samo mogło miec miejsce np. podczas wykładu Leszka Żebrowskiego we Wro kilka dni temu. Lewactwo nie ptarzy na to czy jesteś z RN, MW ONR czy NOP. Dla nich jesteśmy faszystami i tyle.
  Mój wcześniejszy komentarz miał wyłącznie zmusić do refleksji nad tym jaki jest stosunek naszych słów haseł do tego co robimy faktycznie.
  Roboty jest w cholerę, i nie trzeba do tego nie wiadomo jak wielkiej organizacji. Rzucajmy sami pojedyncze kamyki, wyda nam sie to bezsensowne bo co może zrobić taki jeden , drugi, dziesiąty kamyk rzucony przeze mnie? Ano może, znajdzie sie kolejny taki jak ja i też rzuci kolejne… tak dokona sie dzieło. Ale trzeba zacząć rzucać te kamyki, i bynajmniej nie w formie właśnie takich wyżej wymienionych haseł w roli komentarzy do rozlanej krwi naszych Greckich Przyjaciół

 11. Pewnie robota jakichś odmóżdżonych anarchistów inspirowanych i finansowanych przez agentów Mossadu. Szkoda młodych ludzi, którzy chcieli coś zmienić dla dobra swojego narodu [*]

 12. „Bo przecież trwa noc długich noży, choć dziennym się maskuje światłem…”
  Idealnie pasuje.

 13. @ exu
  „(wlepy, rozdawanie ulotek, obecność na manifestacjach itp. się nie liczy)”

  Nie liczy? Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak takie proste rzeczy potrafia podbudowac i utwierdzic w przekonaniu, ze nie pozostało sie samemu na polu walki bez wsparcia. Jezeli wydaje Ci sie, ze te wszystkie nasze (NOP) akcje poparcia dla naszych przyjaciół ze Złotego Świtu nie znaczą nic – to jestes w wielkim błedzie, z którego nie zamierzam Cię wyprowadzać.
  Byc może jesteś zbyt młody zeby to pamietać, ale dla podobnie myślących do Ciebie i klikajacych ci zielone łapki, przypomnę historię z lat 90.
  4 naszych działaczy z Łodzi zamknietych w wyniku prowokacji. Takie własnie akcje wsprarcia w Europie: pikiety pod ambasadami, wlepki, listy do zakladu karnego, paczki. Zapytaj Damiana O. czy Roberta M., ktory jest wciaz aktywny (serdecznie pozdrawiam), czy te akcje nie znaczyły dla Nich NIC? Komentrz jest zbedny! Ja po raz wtory powtórze: to jest wojna! I kazde wsparcie, jest wazne.

 14. @ Antyfaszysta93

  „Jak nasi mordują to dobrze, jak nas to źle” – to nie podlega dyskusji.

 15. @ exu

  „I co? pojechaliście zrobić porządek w kilku squotach?” – porzadkowalismy squot tam gdzie maszeruje pierwszy front walki i gdzie jezdza tramwaje zwane nacjonalizmem.

 16. @Katolik,
  Prawdziwy katolik modli się rano, przed snem i przed wyjściem na pole bitwy. Pacyfizm ma gówno wspólnego z katolicyzmem.

 17. Odpowiedz za Pavlosa i Clementa z Francji. 2:2 my nie odejdziemy my zawsze będziemy.

 18. @161
  Bardzo dziękuję za ten wpis. Co prawda mocno mnie rozsmieszyl, ale potwierdza miernote umyslowa tzw. antyfaszystów.

  Warto w tym punkcie nadmienic, ze zadna organizacja nacjonalistyczna nigdy nie nawolywala do mordowania takich pionkow, bo i po co. Zabojstwa tzw. antyfaszystow zostaly takze przez organizacje nacjonalistyczne jednoznacznie potepione. Jak rowniez, zaden zdrowo myslacy faszysta nie mysli ganiac za takimi baranami, a tym bardziej ich zabijac, chociaz jak obanazane mi sa tak drastyczne przypadki jak Twoj to pier*** bym maczeta przez ten pusty leb.

 19. Ludzie giną przez takich kretynow, a nie przez to, ze ktos jest „lewakiem” albo „faszystą”. Wyjdzcie z piaskownicy.

 20. Nie wiadomo jeszcze kto jest bezpośrednim sprawcą ale jedno jest pewne w Grecji lewactwo działa wspólnie z Systemem. Przykładowo przez kilkadziesiąt lat bezkarnie mordowała lewacka grupa 17N. Złapano ich „nagle” tuż przed Olimpiadą w 2004 – w społeczeństwie mówiono że policja od dawna wiedziała kto jest członkiem tej bandy i nie reagowała bo było jej to na rękę.
  A rok temu pomimo udowodnienia winy i wyroku skazującego z więzienia wypuszczono groźnego anarchistę Nikosa Maziotisa i jego gang zbrodniarzy EA (WR). Trudno teraz spekulować ale to prawdopodobnie ta grupa stoi za zamachem. Za cenę wypuszczenia na wolność podjęli współpracę z państwem w zwalczaniu Złotego Świtu.

 21. Nie wiadomo jeszcze kto jest bezpośrednim sprawcą ale jedno jest pewne w Grecji lewactwo działa wspólnie z Systemem. Przykładowo przez kilkadziesiąt lat bezkarnie mordowała lewacka grupa 17N. Złapano ich „nagle” tuż przed Olimpiadą w 2004 – w społeczeństwie mówiono że policja od dawna wiedziała kto jest członkiem tej bandy i nie reagowała bo było jej to na rękę.
  A rok temu pomimo udowodnienia winy i wyroku skazującego z więzienia wypuszczono groźnego anarchistę Nikosa Maziotisa i jego gang zbrodniarzy EA (WR). Trudno teraz spekulować ale to prawdopodobnie ta grupa stoi za zamachem. Za cenę wypuszczenia na wolność podjęli współpracę z państwem w zwalczaniu Złotego Świtu.

 22. ZAMORDOWANI CZŁONKOWIE ZŁOTEGO ŚWITU TO:
  MANOLIS KAPELONIS (Μανώλης Καπελώνης)
  GORGIOS FOUNTOULIS (Γιώργος Φουντούλης)
  Cześć ich pamięci!
  Wasza walka będzie trwać!
  Dołączyli do długiego szeregu męczenników NR:
  http://www.youtube.com/watch?v=8SRLqYNdO1M

 23. Na zdjęciu Gorgios Fountoulis:
  http://www.picshot.pl/pfiles/379592/fountoulis.jpg
  Towarzysze ze Złotego Świtu wspominają go jako zawsze uśmiechniętego, pełnego marzeń człowieka, wspaniałego bojownika i przyjaciela:
  http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-dikh-sas-anamnhsh-pujida-kai-faros-pou-se-kairous-skoteinous-fwtizei-thn

 24. Na zdjęciu Gorgios Fountoulis:
  http://www.picshot.pl/pfiles/379592/fountoulis.jpg
  Towarzysze ze Złotego Świtu wspominają go jako zawsze uśmiechniętego, pełnego marzeń człowieka, wspaniałego bojownika i przyjaciela:
  http://www.xryshaygh.com/index.php/enimerosi/view/h-dikh-sas-anamnhsh-pujida-kai-faros-pou-se-kairous-skoteinous-fwtizei-thn

 25. Antyfaszystowskie ścierwa:
  ZABILIŚCIE LUDZI – ALE NIE IDEĘ!!!
  Ta śmierć uczyni nas silniejszymi!

 26. @Katolik
  „Nie krew i zabijanie, ale modlitwa! To naszej najskuteczniejsze narzędzie walki! Tylko dzięki wsparciu Jezusa jesteśmy w stanie pokonać szatana!”

  —————————————————————————————

  Masz tu wykład „Herezja pacyfizmu”, który wrzuciłem na youtube przedwczoraj. Jak znalazł dla takiego głąba, jak ty (podejrzewam, że katolicyzm masz tylko w nicku).
  http://www.youtube.com/watch?v=aGrUN9V80ZE

 27. exu: „(…)Nie jestem zwolennikiem ruchu narodowego ale zapewne czytaliście o akcji „lewactwa” w poznaniu? I co? pojechaliście zrobić porządek w kilku squotach? (…)”

  W Poznaniu to dobrze się bawią. Najpierw podczas akcji „ONRu” dzwonili na 997 kiedy lewusy odwiedziły ich akcje (bodajże była to rocznica wprowadzenia stanu wojennego), teraz szef Wielkopolskich Patriotów płacze do mediów i oczywiście leci na milicje, bo lewusy rzucały do niego kostką brukową ( http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1031667,atak-anarchistow-na-szefa-wielkopolskich-patriotow-to-byla-proba-zabojstwa-zdjecia,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material ).

  Takie oto konfidenckie zwyczaje miłośników ruchowania. Ale co się dziwić, jeżeli za wodza ma się Przemka „donoszenie na policje na NOP to nie konfidenctwo” Holochera…

 28. szuja…pseudonim idealnie odzwierciedla twój charakter. Za głupi jesteś by zrozumieć że w Poznaniu już dawno skończyło się myślenie subkulturowe, napinanie się etc. Maciejowi W. jakiś czas temu napadnięto na żonę, wielokrotnie atakowano jego lokal strasząc gości, wczoraj to naprawdę mógł zginąć gdyby taka kostka trafiła go w głowę a on nadal działa dla sprawy, zorganizował spotkanie RN gdzie przybyło ponad 250 gości, organizuje manifestacje patriotyczne, udostępnia miejsca na dyskusje polityczne etc itp. Ciekawe co taka szuja, menda i palant jak ty zrobiła dla sprawy, pewnie tylko płacze na forach.

 29. Proponuję skończyć opowieści o jakimś postgiertychowym RN od „narodowych burdeli, żerowania na publicznych pieniądzach, podróży astralnych, dawania w mordę profesorom, świadectw wodza H. „etc. – ta zbieranina mało kogo tu interesuje”. Temat dotyczy greckich nacjonalistów. To samo dotyczy osób, którzy nie mogą żyć bez epitetów – wracajcie na strony „antycośtam” lub „narodowców”. Tam odnajdziecie swój „poziom” kultury.

 30. marcin: yhym, czyli rozumiem że dzwonienie na policje na widok lewaków chcących przeszkodzić w akcji jest dowodem na wyjście poza „myślenie subkulturowe”. Nie wiem dla jakiej sprawy działa Maciej W. i jego klakier pod nickiem „marcin”, ale chyba ta sprawa ma coś wspólnego ze wskaźnikami wykrywalności na komendzie :)

 31. Do administratorów facebooka Nacjonalista.pl:
  Zmieńcie zdjęcie w tle profilu na to, ku czci poległych:
  http://magyarhajnal.com/wp-content/uploads/2013/11/ahmartirok.jpg

 32. jaka antifa? przecież ich nie ma są tylko w internecie.

 33. To jest okropne co stalo sie w Grecji!! Wspolczuje rodzinom zamordowanych tych mlodych ludzi. Zycie jest brutalne, takie akcje beda zdarzaly sie niestety czesciej ale to nas nie zlamie. W miejsce tych dwoch dzialaczy przyjdzie czternastu nowych. Golden Dawn ma coraz wieksze poparcie!!! Nie zaleznie od propagandy jaka glosza anarchisci nie pozwolcie sie podzielic. Nie wystepujcie przeciwko sobie. Wszyscy musimy walczyc o nasz Kraj!!!

 34. W Polsce faktycznie antifa jest tylko w internecie :)

 35. ANTIFA = ATAK

  Do zobaczenia dziwki 11 listopada.

 36. No do zobaczenia, zajęliście mentalne cioty cztery place we Wrocławiu, a ilu was przyjdzie? Dwóch?

  Nie zapomnijcie flagi „antyfaszystowskiego” Izraela ze sobą wziąć, jak wasi koledzy po rynsztoku z Niemiec.

 37. WYWALCIE STĄD KOMENTARZE ANTYFASZYSTÓW!!!
  Ja wiem, rozumiem, że oni sami się kompromitują gdy komentują, że śmieszą itd.
  Ale nie pod wpisami dotyczącymi naszych zamordowanych towarzyszy.
  Nie ma tu miejsca na pochwałę mordów antyfaszystowskich.
  To samo powinno dotyczyć jakiś napinek międzyorganizacyjnych – nie tutaj.

 38. dobrze ,że jasno mówicie ,ze popieracie złoty świt. to was również kompromituje. Może jakieś akcje upamiętniające ku czci zamordowanych towarzyszy? hahaha

 39. Dziś każdy, kto choćby deklaratywnie nie stoi w jednym szeregu ze Złotym Świtem, jest zwykłą prostytutką systemu, panie „hahaha”. W twoim przypadku można mówić dodatkowo o wyjątkowo głupiej prostytutce. Zachowaj dla siebie dalsze złote myśli.

 40. @ CHErwony
  Do zobaczenia w Łodzi przy Karpackiej 14 Michałku. I to nie 11 listopada, a bardzo niedługo :)

 41. Komentarze „antyfaszystowskich” podludzi zostawiamy jako świadectwo ich ograniczenia :) Znamienny jest fakt, iż nawet osoby ze środowiska „Nowego Obywatela”, które przecież nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, ostatnio jasno wyrażały się o tych zagubionych jednostkach. Nie ma chyba lepszego potwierdzenia tego, o czym piszemy od dawna.

 42. Antycośtam to mentalne szambo chodzące na pasku systemu.Tacy użyteczni. Kiedyś w RFN byli na utrzymaniu enerdowskich tajnych służb i KGB – oczywiście góra, bo doły to zaćpane pajace- teraz pewnie te same towarzycho bierze kasę od syjonistów, bo coś cieniutko u nich z antysyjonizmem. Od jakiegoś czasu antysemityzm=antysyjonizm i każdy antysyjonista to faszysta ;)

 43. Nic nie jest bardziej antysemickie niż syjonizm. Wy tak naprawde powinniscie popierać syjonizm (a już na pewno go rozumieć i usprawiedliwiać) bo to tak w skrócie żydowski nacjonalizm. Wy jednak tego nie zrozumiecie bo macie braki w edukacji – nie mam na myśli dyplomów. Anarchisci i radykalna lewica jest totalnie przeciwko syjonizmowi,przeciwko państwu Izrael (nie wszystkich jego mieszkańcach) i jest pro palestyńska.Robiliśmy akcje pro palestyńskie i anty amerykanskie/izraelskie już w odległych czasach kiedy was kojarzono tylko i wyłącznie z bandami agresywnych naziskinów czy z drugiej strony z katoprawackimi oszołomami.

 44. Do pana od potoku gówna niebacznie nazwanego „słowami prawdy”:

  Jeżeli nie potrafisz odróżnić żydowskiej, zakorzenionej w Talmudzie supremacji od opartego na katolickiej nauce społecznej nacjonalizmu to jesteś kretynem, panie „edukacja”. I w zasadzie nie ma sensu tego rozwijać.

  „Anarchisci i radykalna lewica jest totalnie przeciwko syjonizmowi,przeciwko państwu Izrael (nie wszystkich jego mieszkańcach) i jest pro palestyńska.”

  Anarchiści to śmieci, z którymi lwia część światowej „radykalnej lewicy” nie chce mieć nic wspólnego. Owszem, w świecie rozwijającym się lewica jest pro-palestyńska, tyle że jednocześnie jest pro-nacjonalistyczna. Nie ulega wątpliwości, że taki Ortega europejskich lewackich śmieci wieszałby za jaja za ich slogany proaborcyjne.

  Natomiast w krajach wysoko rozwiniętych „radykalna lewica” to banda śmieci na garnuszku bogatych rodziców, manifestujących przeciw resztkom europejskiej kultury, okazjonalnie bawiących się w nieco poważniejszy bandytyzm, co widać na przykładzie powyższym, choć osobiście wątpię, że tego mordu dokonały lewackie bezmózgi – prędzej jakieś reżimowe komando powołane stricte do zwalczania Świtu.

  I na sam koniec – nie łżyj, bo warszawskie spotkanie ze światowej sławy palestyńskim aktywistą, doktorem Salimem Nazzalem, organizowało Narodowe Odrodzenie Polski, a nie banda pół-mózgów z osranego skłotu. :-)

 45. I bardzo dobrze że 2 nazistowskich kutasów zdechło. Brawa dla zabójcy
  /*/IP: 91.196.212.234
  PS: Jestem antyfaszystowskim cwelem.

 46. Cultural Marxist – masz tam powietrze w muszli klozetowej?

 47. Comrades,we all,the Greek Nationalists would like to thank you for your support and to give you a message:BE READY AND KEEP FAITH.
  For a FREE,WHITE and STRONG EUROPE.

  Achilleus HELLAS

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*