Syria: Armia odbiła 40 wiosek

Po odbiciu 3 października br. strategicznego miasta Khanaser w północnej części Aleppo, syryjskie siły rządowe otworzyły na nowo drogę łączącą ogarniętą walkami prowincję z kontrolowanym przez wojsko miastem Hama, w prowincji Hama, wyzwalając ponad 40 wiosek z rąk opłacanych zza granicy islamistów i najemników.

To kolejny istotny sukces Syryjskiej Armii Arabskiej w ciągu ostatnich miesięcy. W drugiej połowie sierpnia, wojsku udało się odbić północne peryferia nadmorskiej Latakii, które zostały opanowane przez tzw. opozycję kilka tygodni wcześniej. Jak podaje Human Rights Watch, dżihadyści w tym krótkim czasie zdążyli wymordować 190 cywilów, porywając 200. Atakowani byli głównie alawici i inne mniejszości religijne. W niektórych przypadkach wykonywano egzekucje na całych rodzinach.

W ostatnich dniach syryjska armia zintensyfikowała swoje działania inwazyjne, zadając ciężkie straty dżihadystom na terenie całego kraju. (DD)

Na podstawie: presstv.ir

Komentarz: Aż do zwycięstwa!

saa

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

6 Komentarzy

 1. Syria, Irak, Libia – przykłady jak kraje multi-kulti, a w każdym razie niehomogeniczne, można subtelnie rozwalać „na wojnę domową”. To jest ich pięta achillesowa.
  .
  Nie znam dobrze syryjskich uwarunkowań, jednak nasuwają mi się analogie z Wołyniem. Ludzie mogą stanowić mniejszość, ale gdyby ich uzbroić (pozwolić im tworzyć milicje), to nie daliby się zarzynać jak barany. Przykro się robi, gdy człowiek czyta jak miasteczko albo wieć zostały zupełnie bezkarnie wymordowane przez małe komando tchórzliwych brudasów. Reżim II RP zostawił rozbrojonych Polaków na lodzie – to wiem. A jakie błędy popełnił Asad? Trzymam za niego kciuki, jednak chyba jakieś błędy popełnił skoro utracił kontrolę nad tak dużymi obszarami.

 2. @ Zerohero

  Akurat Libia nie jest krajem multi-kulturowym, a rozwalono ją bardzo szybko…
  W Iraku sytuacja była bardzo podzielona, bo o ile tamtejsi Kurdowie z PDK i PUK są proamerykańscy, o tyle np. szyici wbrew oczekiwaniom USA wystąpili przeciw inwazji i ostro zwalczali okupantów. Także obecnie legalny szyicki rząd zaczyna ciążyć w stronę Iranu.
  W Syrii są dwie kultury Syryjska (czyli Arabska) i Kurdyjska.
  Kurdowie związani z PKK odgrywają tam rolę pozytywną generalnie zwalczając wahabitów. Kraj podzielony jest religijnie a nie etnicznie. Ale to też tylko częściowa przyczyna bo przecież także większość sunnitów popiera swojego prezydenta Assada.

  Generalnie sytuacja na Bliskim Wschodzie jest zbyt skomplikowana by przykładać na nią jakiekolwiek szablony.

 3. @Zerohero

  II RP i III RP dała pozwolenie na broń swoim obywatelom, jeśli chodzi o II RP to nawet dochodziło do znacznej promocji organizacji paramilitarnych oraz dostępu do broni znacznie bardziej niż w III RP, prawdziwe rozbrojenie obywatelom dał PRL.

  http://en.wikipedia.org/wiki/National_Defense_Force_(Syria)

  Jak widać są w Syrii jednostki obronny, więc całkowicie Cywile nie są goli.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Jaysh_al-Sha%27bi

  Nie mówiąc już o nawet sporym jak na organizacje Hezbollah wsparciu dla Syrii.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Al-Qusayr_offensive

  http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_al-Qusayr_(2013)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*