Syria: Armia odbiła 40 wiosek

Po odbiciu 3 października br. strategicznego miasta Khanaser w północnej części Aleppo, syryjskie siły rządowe otworzyły na nowo drogę łączącą ogarniętą walkami prowincję z kontrolowanym przez wojsko miastem Hama, w prowincji Hama, wyzwalając ponad 40 wiosek z rąk opłacanych zza granicy islamistów i najemników.

To kolejny istotny sukces Syryjskiej Armii Arabskiej w ciągu ostatnich miesięcy. W drugiej połowie sierpnia, wojsku udało się odbić północne peryferia nadmorskiej Latakii, które zostały opanowane przez tzw. opozycję kilka tygodni wcześniej. Jak podaje Human Rights Watch, dżihadyści w tym krótkim czasie zdążyli wymordować 190 cywilów, porywając 200. Atakowani byli głównie alawici i inne mniejszości religijne. W niektórych przypadkach wykonywano egzekucje na całych rodzinach.

W ostatnich dniach syryjska armia zintensyfikowała swoje działania inwazyjne, zadając ciężkie straty dżihadystom na terenie całego kraju. (DD)

Na podstawie: presstv.ir

Komentarz: Aż do zwycięstwa!

saa

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy