Podsumowanie akcji „Zapal Znicz Bohaterom” 2012

Poniżej przedstawiamy relacje i zdjęcia z ogólnopolskiej akcji „Zapal Znicz Bohaterom„. Dziękujemy wszystkim za podesłane materiały i liczymy, że w następnym roku dołączą się kolejne miasta i miasteczka.

Słupsk

W dniu 1 listopada o godzinie 20.00 na Słupskim Cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim, słupski oddział Narodowego Odrodzenia Polski, zorganizowało uroczystości pod hasłem „Zapal Znicz Bohaterom”. Mimo później godziny na miejsce przybyło ponad 100 mieszkańców tego małego miasta, a także wielu księży.

Odśpiewano wspólnie Hymn i Rotę, wysłuchano kilku fragmentów poezji, wychwalono bohaterów Apelem Poległych oraz pomodlono się wspólnie Litanią Narodu Polskiego.
Na koniec wspólnie zostały złożone znicze, których ogień został zapalony podczas przekazywania sobie Światła Pamięci.

„Niech to światło, które sobie przekazujemy połączy nas wspólną więzią Narodu Polskiego. Światło, które symbolizuje pamięć o przeszłości, ale każe nam również pamiętać, że to my tworzymy przyszłość.” – można było usłyszeć podczas przekazywania odpalania zniczy.

Wrocław:

Głogów:

1. listopada głogowski oddział Narodowego Odrodzenia Polski oddał hołd ofiarom stalinizmu przy Pomniku Sybiraków. Zmówiono modlitwę, złożono kwiaty, zapalono znicze. Po obchodach akcji „Zapal znicz Bohaterom!”, głogowscy nacjonaliści udali się na ostatnie spotkanie organizacyjne, przed wyjazdem na Marsz Patriotów we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyła grupa sympatyków Chrobrego Głogów, która także wybiera się z nami 11. listopada  do dolnośląskiej stolicy…

Białystok:

Podlascy aktywiści i aktywistki Narodowego Odrodzenia Polski udali się 27 października na cmentarz Wojskowy, by zapalić  symboliczne znicze  i oddać hołd poległym za Ojczyznę.

Brzozów:

W dniu 1 Listopada grupa brzozowskich patriotów zbiera się na Rynku skąd wspólnie udajemy się w stronę parku gdzie znajduje się pomnik poświęcony żołnierzom poległym za Ojczyznę. Z rynku wyruszamy nieco po godzinie 18.00. Na czele przemarszu niesiemy flagę z krzyżem Celtyckim oraz flagę Polski. Skandujemy takie hasła jak „Cześć i Chwała Bohaterom” czy „Armio Wyklęta, dziś Brzozów o Was pamięta”. Pod pomnikiem kładziemy chryzantemy i znicze, odpalamy race i odśpiewujemy hymn. Następnie uczciliśmy pamięć Bohaterów minutą ciszy, po czym udajemy się także na cmentarz w Brzozowie.

Lublin:

W dniu 30 października 2012 r. delegacja Dzielnicy Lubelskiej NOP złożyła kwiaty pod pomnikiem pamięci Zdzisława Brońskiego ps. Uskok i Kazimierza Głowackiego ps. Bartosz.

Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski:

Około 30 godzin, tyle czasu spędzili aktywiści NOP na pracach porządkowych na cmentarzach. Przed 1 listopada odwiedziliśmy kilkakrotnie Cmentarz Stary i Cmentarz Partyzancki w ramach współpracy z kierownikiem cmentarza. Posprzątano ponad 50 grobów (niektóre kilkakrotnie), odnaleźliśmy 5 grobów żołnierzy NSZ, o które dbać będziemy regularnie. Przed 1 listopada Kieleckie (i nie tylko) ulice przyozdobione zostały plakatami promującymi akcje. Jak widać na zdjęciach, bohaterowie nie zostali zapomniani. Działacze Dzielnicy Świętokrzyskiej akcję prowadzili nie tylko w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim, ale także w kilku mniejszych miejscowościach.

Tarnów:

W ramach ogólnopolskiej akcji „Zapal Znicz Bohaterom”, działacze oraz sympatycy Narodowego Odrodzenia Polski w Tarnowie, wspierani przez kibiców Unii Tarnów, przeprowadzili akcję promującą wydarzenie na terenie Tarnowa i okolic. Dnia 31 października grupa działaczy wraz z delegacją kibiców złożyła wieniec, oraz zapaliła znicze pod pomnikiem, upamiętniającym ofiary II Wojny Światowej. Tegoż dnia rozklejono setki plakatów, a także rozdano tysiące ulotek promujących akcję. Dnia pierwszego listopada działacze zapalali znicze na pomnikach poległych bohaterów, znajdujących się na podtarnowskich cmentarzach.

Kraków:

30 października 2012 roku, działacze NOP zapalili znicze pod pomnikiem Ofiar Komunizmu oraz pod Grobem i Pomnikiem Ofiar Dąbia na Cmentarzu Rakowickim. W dzień Wszystkich Świętych, członkowie NOP zapalili znicze na grobie Feliksa Konecznego. W tym dniu przypadała 150 rocznica jego urodzin.

Wieliczka:

Podobnie jak w ubiegłych latach działacze NOP z Wieliczki przyłączyli się do akcji Zapal znicz Bohaterom. W dniu Wszystkich Świętych w okolicy wielickiego cmentarza zawisły plakaty promujące akcję, rozdano również blisko 300 ulotek. W godzinach wieczornych nacjonaliści zapalili znicze pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Wołów:

Zgorzelec:

W Zgorzelcu zapalono znicze,ustawiono wiązanki kwiatów oraz plansze informujące o akcji w następujących miejscach:
- pomnik na cmentarzu wojskowym bohaterów II armii Wojska Polskiego
- obelisk poświecony Żołnierzom AK
- obelisk poswięcony ofiarom zsyłek

Biłgoraj:

Brzesk i Jadowniki:

W przeddzień Święta Zmarłych delegacja młodych fanów Okocimskiego udała się ze zniczami w miejsca upamiętniające wszystkich, którzy zginęli za nasz kraj.

Znicze zapłonęły przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przy Obelisku upamiętniającym ofiary bombardowania lasu na Słotwinie, przy pomniku Poległych za Ojczyznę w Jadownikach oraz przy pomniku na przeciwko Cechu Rzemiosł w Brzesku.

Dzień 1.11 niech będzie dla wszystkich dniem pamięci o bliskich, których nie ma już z nami.Pamiętajmy także o Bohaterach poległych za Polskę.

Również fani Okocimskiego z Rzezawy w przeddzień Święta Zmarłych udali się na cmentarz by uczcić Bohaterów. Pomodlili się za Poległych za naszą Ojczyznę. Posprzątali grób, ustawili znicze i bukiet oraz odpalili flarę ku chwale Niezapomnianym śpiewając przy tym „Cześć i chwała Bohaterom”

Nie zginie nigdy, kto żyje w pamięci!

Brzostek:

Legnica:

Lubasz:

Zapalono znicze i uczczono modlitwą poległych Powstańców Wielkopolskich.

Łęczna:

Opole:

W Opolu pod pomnikiem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia złożono symboliczną różę oraz zapalono znicze ku pamięci tych, których idee stały się czynami.

Otmuchów:

Rzeszów i Jasło:

Jasło: 1 listopada miejscowi działacze NOP odwiedzili nekropolie w mieście oraz cmentarz wojenny w pobliskich Warzycach, gdzie zapalono znicze oznaczone Ręką z Mieczem. Warto dodać, że jasielscy nacjonaliści w tym szczególnym dniu odwiedzili także grób śp. Grześka Tokarskiego – tragicznie zmarłego przed laty działacza NOP z tego miasta. Pamiętamy!

Rzeszów: Poza obecnością na Starym Cmentarzu, gdzie leżą m. in. Powstańcy z 1863 roku, NOP-owskie znicze pojawiły się także na rzeszowskim Wzgórzu Pamięci, pod tablicami upamiętniającymi zamordowanych Patriotów z AK oraz WiN, oraz ofiary ukraińskich szowinistów z UPA.

Siedliska-Bogusz:

Szczawnica:

Narodowe Podhale przyłącza się do akcji NOP Zapal znicz Bohaterom. W niedzielę zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Pamięci Narodowej Mieszkańcom Szczawnicy Poległym za Ojczyznę.

Wałbrzych:

Warszawa:

Wraz z 1,5 miesięcznym synem i żoną składaliśmy hołd Pokonanym Niezwyciężonym na cmentarzu Powstańców Warszawy – Piotr

Wizna – Góra Strekowa:

 

Wronki:

Zapalono znicze i pomodlono się na grobach poległych powstańców, ofiar stalinizmu. Również zapalono znicze pod pomnikiem upamiętniającym Powstańców Wielkopolskich.

Zabrze:

Niezależni nacjonaliści złożyli znicze na grobach żołnierzy WP oraz znicze i mały wieniec (z flaga widoczny na zdjęciu) przy zbiorowym grobie Powstańców Śląskich.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy:

 • 23 października 2010 -- 1 listopada dniem pamięci o Bohaterach
  W tym wyjątkowym dniu zadumy i pamięci o naszych bliskich nie możemy zapomnieć o poległych za Ojczyznę. Portal Nacjonalista.pl cyklicznie, przed każdym zbliżającym się dniem Wszyst...
 • 17 października 2011 -- 1 listopada pamiętamy o Bohaterach!
  W tym wyjątkowym dniu zadumy i pamięci o naszych bliskich nie możemy zapomnieć o poległych za Ojczyznę. Portal Nacjonalista.pl cyklicznie, przed każdym zbliżającym się dniem Wszyst...
 • 2 listopada 2010 -- Wodzisław Śląski: Znicz dla Bohaterów
  Z okazji wspomnienia wszystkich świętych członkowie stowarzyszenia Wodzisławska Inicjatywa Patriotyczna zorganizowali plakatowanie miasta i okolic mające na celu zachęcić lud...
 • 8 listopada 2015 -- Zapal znicz Bohaterom – narodowcy pamiętają!
  W corocznej akcji „Zapal znicz Bohaterom”, zainicjowanej przez Narodowe Odrodzenie Polski i dziennik narodowo-radykalny Nacjonalista.pl, znicze dla Polaków, którzy oddali swoje życ...
 • 4 listopada 2013 -- Głogów: NOP w hołdzie bohaterom
  1 listopada, głogowscy aktywiści Narodowego Odrodzenia Polski, jak co roku, uczcili pamięć ofiar czerwonego terroru i wywózek, składając kwiaty pod tablicą Sybiraków na cmentarzu p...
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

 1. Świetna robota. Jak widac ,,jeszcze Polska nie zgineła”

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*