Fotorelacja z Marszu Patriotów we Wrocławiu

11 listopada 2011 roku ulicami Wrocławia przeszedł II Marsz Patriotów, zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski. Pomimo medialnych kłamstw i manipulacji ponad 3000 osób w blasku setek pochodni dało wyraz swojemu przywiązaniu do idei Wolnej i Niepodległej Polski. Obok biało-czerwonych flag, symboli i banerów NOP, transparentów organizacji narodowych i grup kibicowskich m.in. Śląska Wrocław, Sparty Wrocław, Miedzi Legnica, Chrobrego Głogów, Promienia Żary, Górnika Wałbrzych, Gryfa Słupsk i innych, na wietrze dumnie powiewały flagi narodowe Szwecji, Irlandii, Czech i Flandrii, a także symbole nacjonalistycznych ruchów z Europy: Movimiento Social Republicano z Hiszpanii, Forza Nuova z Włoch, Nieuw-Solidaristisch z Flandrii oraz Svenskarnas parti ze Szwecji.

3000 dumnych Polaków i garstka janczarów demoliberalizmu zwanych „antyfaszystami”. Marsz nie miał charakteru nostalgicznego. Tradycja i rewolucja, przeszłość – hołd dla bohaterów Niepodległej i przyszłość – nadzieja i przekonanie o konieczności zniszczenia antynarodowego reżimu. Wartości przeciwko plagom współczesnych czasów. Przeszliśmy jak zwykle i i przechodzić będziemy także w przyszłości.

Władze Narodowego Odrodzenia Polski dziękują wszystkim uczestnikom Marszu Patriotów bez względu na afiliacje organizacyjne czy klubowe. Dziękujemy naszym zagranicznym gościom, którzy swoją postawą udowodnili, iż nie ma alternatywy dla nowoczesnego nacjonalizmu, wolnego od szowinistycznych majaków. To był nasz dzień.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Nacjonalista.pl, Wroclawianie.info i FanSlask. Zapraszamy do oglądnięcia krótkich filmów i zdjęć z tego wydarzenia:

Wystąpienie pod pomnikiem:

Relacje prasowe:

Polskie Radio Wrocław
http://www.prw.pl/articles/view/18211/starcie-manifestantow

TuWroclaw.com
http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,gaz-lzawiacy-race-petardy-and-8211;-konfrontacja-manifestacji-w-dzien-niepodleglosci,wia5-3266-9251.html

NaszeMiasto.pl
http://wroclaw.naszemiasto.pl/galeria/opis/1157891,marsz-nop-u-we-wroclawiu-zdjecia,galeria,id,t,tm.html#d8a329618a1669df,1,3,5

MMWroclaw.pl
http://www.mmwroclaw.pl/393115/2011/11/11/marsz-patriotow–vs-porozumienie–listopada-w-centrum-wroclawia-relacja-na-zywo?category=video

http://www.mmwroclaw.pl/393169/2011/11/12/ii-marsz-patriotow-na-ulicach-wroclawia-foto?category=news

FotoInformator.pl
http://fotoinformator.pl/2011/11/12/11-11-11-drugi-marsz-patriotow-organizowany-przez-narodowe-odrodzenie-polski/

TVN24
http://www.tvn24.pl/0,1723975,0,1,we-wroclawiu-tez-bylo-goraco,wiadomosc.html

Gazeta Wrocławska
http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglowna/471424,wroclaw-marsz-narodowego-odrodzenia-polski-relacja,id,t.html?cookie=1

Polskie Radio
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/477820,Zadyma-we-Wroclawiu-Antyfaszysci-w-ofensywie

RadioRAM
http://www.radioram.pl/articles/view/20375/starcie-manifestantow-zdjecia

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

 • 12 listopada 2012 -- Marsz Patriotów – zwycięstwo nacjonalizmu!
  Blisko 10 000 osób wzięło udział w Marszu Patriotów we Wrocławiu zorganizowanym przez Narodowe Odrodzenie Polski z okazji Święta Niepodległości. W blasku pochodni, z flagami narodo...
 • 25 września 2011 -- 11.11.11 – II Marsz Patriotów
  W dniu 11 listopada podobnie jak w ubiegłym roku Narodowe Odrodzenie Polski zaprasza wszystkich na obchody Święta Niepodległości do Wrocławia, gdzie odbędzie się II Marsz Patriotów...
 • 14 listopada 2015 -- Wielka Polska Niepodległa! – 10 000 osób na Marszu Patriotów 2015
  Ponad 10 tysięcy osób przemaszerowało ulicami Wrocławia w VI Marszu Patriotów, organizowanym corocznie przez Narodowe Odrodzenie Polski z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczna e...
 • 12 listopada 2013 -- Przebudzenie Wielkiej Polski – ponad 10 000 osób na Marszu Patriotów!
  IV Marsz Patriotów, który przeszedł 11 listopada 2013 roku ulicami Wrocławia, okazał się dużym sukcesem. Nawet Gazeta Wyborcza pisała o "wielkiej manifestacji". W drogie sercu każd...
 • 29 lutego 2016 -- Zgorzelec: Śmierć wrogom Ojczyzny!
  Po raz trzeci, ulicami Zgorzelca przemaszerowali w manifestacji ku czci Żołnierzy Niezłomnych mieszkańcy miasta. Manifestacja, zorganizowana przez Narodowe Odrodzenie Polski i kibi...
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

19 Komentarzy

 1. Pozdrawiam uczestników marszu patriotów, dla tych którzy próbowali zakłócić ten legalny marsz pozostaje
  art. 260 KK
  Kto przemocą lub groźbą bezprawną udaremnia przeprowadzenie odbywanego zgodnie z prawem zebrania, zgromadzenia lub pochodu albo takie zebranie, zgromadzenie lub pochód rozprasza,

  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 2. Wszystko pięknie fajnie. Frekwencja też dopisała.
  Zastanawia Mnie jedno.
  Chodzi o Marsz Niepodległości w Warszawie.
  Po kilku głębszych przemyśleniach i lekturach różnych tekstów (odnoszących się do tych okoliczności), doszedłem do wniosku, że w sumie faktycznie kilka marszów (jak się okazało udanych i liczebnych) jest lepszych od jednego mocnego i takiego co by zmiótł wszystkie napotkane przeszkody (symbolicznie oczywiście) tj. zamknął usta wszystkim „negatywnym postaciom”.
  Ale czemu portal nacjonalista.pl zachowuje się jakby był jakiś… jehowy i ani słowem nie wspomina o tym co się działo w Warszawie. Nawet symboliczna relacja, nawet skopiowana z innej strony (za pozwoleniem autora oczywiście), cokolwiek. Rozumiem że za portalem stoją ludzie związani z NOP, a nie z innymi organizacjami z … naszej strony barykady. Ale kolejne podziały, każdy robi swoje, dzielenie i dzielenie i potem rządzenie… skądś to znamy… To nie! Marsz Patriotów i tyle. To nie wróży dobrze.

 3. aryand a może redaktorzy nacjonalista.pl nie mieli jeszcze czasu odnieść się do wydarzeń z Warszawy? Poza tym to samo pytanie powinieneś zadać innym organizacjom, które nie opisują tego co się wydarzyło we Wrocławiu.

 4. Dokladnie adsol. Aryand wyślij relacje i fotki to się pojawi.

 5. W ubiegłym roku umieściliśmy zapowiedź Marszu Niepodległości i relację z niego. Nie otrzymaliśmy jednak w tej kwestii żadnej wzajemności ze strony innych portali, które mienią się narodowymi. Nie będziemy nikogo na siłę uszczęśliwiać, gdyby taka zapowiedź została do nas podesłana od organizatorów to na pewno byśmy ją zamieścili. Nic takiego do nas nie dotarło, więc widocznie uznali, że nie potrzebują reklamy u nas.

 6. Ok.
  Tylko, że Ja nie jestem organizatorem Marszu Niepodległości.
  Od kilku lat udzielałem i będę się udzielał w miarę możliwości przy propagowaniu tej idei, zbieraniu środków etc. Ale nie będę w imieniu organizatorów się odnosił.
  Chodzi mi tylko o to, że nacjonalista.pl jest chyba największym i najbardziej znanym portalem nacjonalistycznym w Polsce i wchodząc na stronę wygląda to co najmniej dziwnie, że ani słowa o tym co się działo w Warszawie, podczas, gdy trąbi o tym każdy jeden najmniejszy nawet podmiot medialny. Dla szarego, ciekawskiego Kowalskeigo będzie to… trochę niezrozumiałe.

 7. Trudno nam pisać o tym co się działo w Warszawie, skoro nas tam nie było. Jesteśmy związani z marszem we Wrocławiu bo organizatorzy zadbali o to, aby największy portal nacjonalistyczny (jak sam stwierdzasz) o tym pisał – mamy patronat medialny.

  Dlaczego organizatorzy marsz z Warszawy nie zwrócili się do nas w tej kwestii to już trzeba zapytać ich samych. My chętnie współpracujemy na jasnych zasadach.

  Proponuję zapytać inne portale, dlaczego zupełnie pomijają wydarzenie we Wrocławiu, chociaż również to wydarzenie zgromadziło wiele osób.

  Nie może być tak, że jedni promują tylko samych siebie, a my z automatu mamy „obowiązek” promocji wszystkich inicjatyw. Warto się zastanowić dlaczego tak jest…

 8. Racja. Warto, ponieważ na pewno nie jest to dobre dla nikogo..

 9. Całkiem sporo osób przyszlo na Marsz wrocławski więc ogólnie był on udany.Tylko to zgranie wszystkich grup…Ale ogólnie porządnie.

 10. „Nie damy sobie wmówić że jest to manifestacja nacjonalistyczna czy nazistowska.” I może dlatego nie ma relacji na portalu narodowo-radykalnym. Po prostu po co pisać o wydarzeniu nie mającym nic wspólnego z nacjonalizmem. Niech GW i inne media sobie o tym się rozpisują.

 11. Chciałbym się dowiedzieć kiedy dokładnie do ONR i MW zaczęły przenikać grupy dywersyjne.Z wiadomych względów nie są one skłonne ,,pochwalić się” sposobami zwycięskiego przeniknięcia do tych dawniej Narodowych organizacji i opanowania ich ale może ktoś z was kto jest dłużej w Ruchu wie coś na ten temat?Byłbym wdzięczny za odpowiedź.Ja sam pisuję na ich stronie (Narodowcy.net) przeciw libertariańskiej sekcie ale tam jest zbyt duża siła oporu żeby samemu z nimi walczyć.ONR i MW są już stracone dla Polskiego Ruchu Narodowego.Może wiecie coś jak UPRowcy zdołali je opanować,zwłaszcza ONR bo MW to zawsze była miałka.

 12. „„Nie damy sobie wmówić że jest to manifestacja nacjonalistyczna czy nazistowska.”
  Coś takiego mógł powiedzieć jedynie debil z „ruchu”.

  Mam nadzieję, że anonimowe pyski tropiące „jehowych” w kontekście ostatnich wpisów na portalu zostały skutecznie zamknięte i teraz zajmą się demaskowaniem tychże w innych miejscach.

 13. To teraz trzeba się naprawdę zorganizować i nie zmarnować tą siłę, żeby za cztery lub może mniej lat, NOP weszło do parlamentu!

 14. Bzdura.
  Nie zamieszczanie informacji o Warszawie
  osłabia TEN portal i wzmacnia inne portale.

  Ja dotarłem do Was przez google

  Zastanów się Adminie ile osób dotrze do tego portalu po frazie:
  „manifestacja warszawa”, „11 listopada warszawa”.

  Już teraz mogę powiedzieć ile osób nie dotrze.

  Mianowice w google w tym miesiącu było 1300 szukających, którzy wpisali tą pierwszą frazę i 6600 drugą.
  Razem portal stracił 7900 osób szukających prawdy.
  Konkurencja słaba, a zatem duże prawdopodobieństwo przy dobrym seo na dotarcie do tych osób.

  Tyle na temat nie zamieszczania informacji z Warszawy.

 15. Wrocław jest moim miastem.
  Pozdrawiam wszystkich manifestujących.
  ***
  Tylko dzięki takim ludziom
  jak idący w pochodzie możemy takie pochody organizować.
  Bez Waszej tradycji Polski po prostu by nie było.
  ***
  Zastanówmy się, kto w razie wojny, wyjdzie do obrony Polaków?
  Geje?
  Opaśli finansiści?
  Tłuści lichwiarze?
  Ciułacze szukający „jakiegoś dobrobytu”?
  A
  mundurowych nawet nie chcę liczyć, gdyż oni podlegają przełożonym i w razie potrzeby odejdą z frontem. Posłuchają rozkazu.
  Z Narodem zostaną ludzie potrafiący powiedzieć, że są Polakami.

 16. Freikorps – dzięki za link

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*