W 2022 roku w ciągu właściwie dwóch, trzech miesięcy władze państwowe i samorządowe zrobiły więcej dla obywateli innego państwa, niż dla własnych obywateli przez dekady. Nagle znalazło się mnóstwo pieniędzy, zapasów, zasobów. Polska skupowała bezwartościowe hrywny od Ukraińców po zawyżonym kursie, studenci ukraińscy za sam fakt zapisania się na studia mogli otrzymać kilka tysięcy jednorazowego stypendium bez konieczności kontynuowania nauki, przez wiele miesięcy za darmo podróżowali komunikacją miejską oraz pociągami, dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji, że jeśli wykupiłeś bilet na pociąg z gwarantowanym miejscem do siedzenia, to jeśli Twoje miejsce zajął Ukrainiec który jechał za darmo wiec siadał gdzie chciał, to nie miałeś prawa oczekiwać, że ustąpi ci miejsca za które zapłaciłeś, a przecież w podatkach zapłaciłeś również za jego transport.
Darmowa służba zdrowia, świadczenia w tym nielegalnie pobierane 800+, ukraińscy „lekarze” nie tylko bez nostryfikacji dyplomów, co z fałszywymi dyplomami, dziewiętnastoletni Ukraińcy posiadający po trzy tytuły magistrów, którzy bez znajomości języka polskiego zatrudniani byli w polskich szkołach. Czasopisma naukowe uczelni wyższych przejęte i zdominowane przez ukraińskich „intelektualistów”. Darmowe zajęcia dla ukraińskich uczniów za które rodzice polskich dzieci musieli płacić. Banki żywności przekazujące konserwy, olej, ryż, mąkę, makaron, soki itd. Wszystko to było wywożone z Polski a następnie sprzedawane w sklepach na Ukrainie. Kuriozum był fakt, że Ukraina jeden z czołowych producentów zboża na świecie brała od Polski za darmo chleb z wojskowych zapasów, bo nie miała własnego, żeby wyżywić żołnierzy. Dopłacanie przez polskie państwo do pobytu Ukraińców w hotelach, hostelach czy w prywatnych mieszkaniach. Polska wysyłająca na Ukrainę paliwo, gaz, energię elektryczną. Polska zabierająca maski przeciwgazowe polskim żołnierzom, zabierająca im hełmy kevlarowe, amunicję, czołgi, myśliwce, armatohaubice, transportery opancerzone, samochody, karabiny a nawet amunicję pistoletową czy kamizelki kuloodporne. Ze sprzętu obłupiono nawet polskich policjantów. W Polsce prowadzono nawet za darmo prace renowacyjne zabytków ruchomych, które chodź pochodzenia polskiego przetrzymywane były od czasów zakończenia II wojny światowej najpierw w ZSRR a potem na Ukrainie.
Ukraina od 2022 roku to również kwestia niszczenia polskiego rynku przewozów oraz polskiego rolnictwa czy sektora rolno-spożywczego o czym się zapomina. Ukraińcom w centrach miast udostępniono również wolne lokale mieszkalne takie, które wymagały remontu, na zasadzie wyremontuj opłacaj rachunki a możesz sobie tam mieszkać jak długo zechcesz. To również kwestia masowego wydawania Kart Polaka Ukraińcom, którzy z Polską i Polskością nie mają nic wspólnego. Posiadacz takiej karty ma możliwość korzystania z bardzo wielu zniżek. W polskich ośrodkach rehabilitowani są również ukraińscy żołnierze oraz walczący na rzecz Ukrainy najemnicy.
Poliniaccy donosiciele chodzący po instytucjach publicznych i weryfikujący czy przed każdym urzędem wisi flaga Ukrainy, biada dyrektorowi który flagi nie wywiesił. Dofinansowanie ukraińskich imprez i wydarzeń na terytorium Polski. Spłacane za Ukrainę kredyty i tajna umowa polsko-ukraińska, której celem była maksymalizacja wsparcia dla Ukrainy. I wreszcie rozporządzenie, według którego, Ukraińcy nabywają prawa do najniższej emerytury w Polsce nawet po przepracowaniu niespełna miesiąca w Polsce.
Prawdziwej skali wysłanej Ukrainie pomocy nigdy nie poznamy, ponieważ dane te skomprymowałby zarówno PiS, jak PO ze swoimi przystawkami. Wydano setki miliardów złotych a wszystko przy akompaniamencie powtarzanych jak mantra sloganów: „jesteśmy sługami narodu ukraińskiego”, „Ukraina walczy za nas”, „gdyby nie Ukraina to nie byłoby już Polski!”. W efekcie, Ukraińcy uznali Polaków za frajerów, których należy golić niczym naiwne owce. Pozwalają się okradać, to czemu tego nie robić. Mówią, że walczymy za nich, to musimy powtarzać, że tak właśnie jest, niech w to wierzą i za to płacą. Skoro są głupi oraz naiwni, to niczym pijawki wgryźmy się im się w tętnicę i eksploatujmy na potęgę. Ukraińcy robią to tym bardziej ochoczo, że po pierwsze, skoro okradają własne państwo to czemu nie okradać „polskich Panów”, którzy rzekomo od wieków wyzyskiwali Ukraińców robiąc z nich pariasów. Wykorzystywanie Polaków, to po prostu przejaw sprawiedliwości dziejowej. Ktoś tym ludziom wmówił, że wypracowują znaczną część polskiego PKB, bogacąc Polaków a w ostatnim stadium tej paranoicznej choroby wmówił nawet, że to Polacy okradając ich ze składek zdrowotnych, ponieważ Ukraińcy więcej wpłacają niż korzystają.
Antyrosyjska choroba pchnęła Polskę w kierunku, którego kres mógł przynieść tylko katastrofalny finał. Wśród Ukraińców funkcjonuje mit dwóch śmiertelnych wrogów, którzy od wieków trzymali Ukraińców w kleszczach. Jedyne co mogli zrobić rzekomi Ukraińcy, to sprzymierzać się przeciwko jednemu z tych wrogów z drugim albo przeciwko im obu z jakimś państwami trzecimi (Niemcami czy Litwini). Ukraińcy wierzą, że przy sprzyjającej koniunkturze odbiorą Polakom i Rosjanom ziemię, które historycznie im się należą – Wielka Ukraina od Sanu po Morze Kaspijskie, zdolna podporządkować sobie Białorusinów a nawet wchłonąć Litwę, najlepiej w sojuszu z Niemcami i Turkami. W ukraińskiej wizji świata idealnego rola Polski, to nie równoważny partner, ale państwo słabe, skarlałe, które musi odpokutować za wielowiekowe krzywdy wyrządzone Ukraińcom. Ktoś powie, to absurdalna wizja. To co dla jednych jest absurdem dla innych ma zupełnie realny kształt. Do możliwości porozumienia z Ukrainą konieczna byłaby zupełna zmiana kierunku politycznego na Ukrainie, zupełnie odmienne nauczanie historyczne na poziomie szkolnym i uniwersyteckim oraz objęcie zachodniej Ukrainy debanderyzacją. Dopóki Zachód będzie wysyłał Ukrainie pieniądze i broń taka rewolucyjna zmiana nie jest tam możliwa, za to całkiem możliwy jest scenariusz nasilenia się antypolskich działań prowadzonych przez ukraińskie służby specjalne na terytorium Polski.
Politycy odpowiedzialni za prowadzenie polskiej polityki zagranicznej względem Ukrainy na szkodę państwa polskiego powinni zostać osądzeni i skazani, część z nich powinna siedzieć w więźniu a pozostali powinni ponieść dotkliwe kary finansowe.
Arkadiusz Miksa

Źródło: facebook.com/arkadiusz.mixa
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 9)







Najnowsze komentarze