Benito Mussolini – Człowiek Roku 2017

Duce wiecznie żywy. We Włoszech dziennik „Il Tempo” wywołał falę komentarzy po kontrowersyjnej pierwszej stronie ze zdjęciem Benito Mussoliniego i tytułem „Człowiek Roku”. W opinii redakcji prowokacyjne wydanie ma całkowite usprawiedliwienie w tym, co dzieje się w kraju. Kolejne prawa zostrzające kary za „publiczne propagowanie faszyzmu”, represje wobec organizacji, które nie stosują się do antyfaszystowskiego credo, walka z monumentami powstałymi w latach 1922-1945, wszystkie te działania lewicowo-liberalnego establishmentu spowodowały, że Mussolini ciągle pojawiał się w debatach telewizyjnych i w parlamencie, w gazetach i internecie.

Pamięć o dobrych czasach jest wszechobecna. Przykładem na to są wydarzenia z sierpnia 2017 roku. Pożar koło Rzymu poważnie zniszczył ułożony z drzew na cześć Benito Mussoliniego napis DUX, który widniał na zboczu wzgórza. Powstał on w 1939 roku, gdy uczniowie szkoły leśnej zasadzili ponad 20 tysięcy sosen, które utworzyły te trzy litery. Gigantyczny napis o powierzchni 8 hektarów, widoczny z odległości wielu kilometrów, w tym także z Wiecznego Miasta, znajduje się na zboczu wzgórza Giano w miejscowości Antrodoco koło Rieti w stołecznym regionie Lacjum. Szalejący tam od kilku dni pożar lasu i zarośli dosięgnął w piątek napis – hołd dla faszystowskiego przywódcy Włoch. Las w kształcie trzech liter został przed kilkoma laty odrestaurowany i uznany za pomnik przyrody oraz dziedzictwa artystycznego. W pożarze zniszczone zostały litery U i X, a pierwsza, D – częściowo. „Jestem załamany. Ważny fragment naszej tożsamości poszedł z dymem” – powiedział burmistrz Antrodoco Alberto Guerrieri.

Historia przyznała mu rację.

Na podstawie: nacjonalista.pl/ilprimatonazionale.it

Duce

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. P. Monelli „MUSSOLINI”…warto przeczytać. Czytałem wyd Czytelnika /”73rok/, czyli za babci-komuny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*