Oszustwa podatkowe – nawet 500 mld zł strat? Głos nacjonalistów

Od 2008 roku zaczęło się to, co można nazwać największą katastrofą fiskalną w historii – ocenił prof. Witold Modzelewski. Jego zdaniem w poprzednich latach na podatku VAT, CIT oraz akcyzie mogliśmy stracić nawet 0,5 bln zł. – To była największa grabież w istocie rzeczy biorąc środków publicznych – zaznaczył.

Doradca podatkowy wskazał, że głównym z czynników problemu ze ściągalnością VAT była wadliwa legislacja. Według niego, po pierwsze tworzono prawo, które umożliwiało unikanie opodatkowania, a po drugie „świadomie tworzono przepisy” – jak nazwał to profesor – były to „inwestycje legislacyjne” – które utrudniały wykrywanie tego procederu.

Co ciekawe, niektórzy winą za wyłudzenia w podatku VAT zrzucają na samego prof. Modzelewskiego. „Doradcy podatkowi – absolutnie bezczelna i najbardziej antypaństwowa, pasożytnicza grupa, żyjąca z komplikowania systemu podatkowego. Każdy adept w tym zawodzie marzy o powtórzeniu pewnej kariery: zostać wiceministrem finansów, maksymalnie skomplikować co się da, tak żeby już nikt się w tym nie orientował, a po wyjściu założyć Instytut Rozwiązywania Problemów Podatkowych.” – pisał szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

Prawo podatkowe w III RP jest celowo skomplikowane, aby zapewnić posady urzędnikom. Ta marionetkowa pseudopaństwowość żeruje na pracy Polaków, a więc im więcej płacimy podatków, tym zarządcy Republiki Okrągłego Stołu dysponują większymi środkami. Ograniczenie swoich potrzeb i konsumpcji, zgodnie z koncepcją „Prostszego Życia” przyspieszy upadek Systemu. Warto zapoznać się także z tekstem „Ekonomia Patriotyzmu”, zamieszczonym w kwartalniku „Szczerbiec” – szczegóły TUTAJ.

Na podstawie: money.pl/nacjonalista.pl

Modzelewski

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*