Czołowy antyfaszysta w Polsce jest wariatem?

Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i szef Teatru TrzyRzecze w Białymstoku, który złożył wniosek o ściganie osób posługujących się symboliką żołnierzy Pogotowia Akcji Specjalnej NZW oraz domagał się delegalizacji NOP, został 14 lipca 2016 skazany na 4 lata więzienia za oszustwa.

Obecnie trwa proces apelacyjny. Jak informuje na Facebooku publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz, Rafał Gaweł, próbuje uniknąć kary więzienia wykazując, że jest niepoczytalny. Czy faktycznie szef prężnie działającej instytucji jest upośledzony umysłowo lub chory psychicznie? Już na wcześniejszych etapach postępowania sędzia prowadzący sprawę przyznał, że pierwszy zapis dokumentacji lekarskiej o tym, że Gaweł leczy się psychiatrycznie, pochodzą dopiero z listopada 2015 rok. – Lekarz zapisał, że choroba nie została zdiagnozowana, ale oskarżony o niej myśli. Może myśli, ale chyba raczej jak o ostatniej desce ratunku — ocenił sędzia Sławomir Cilulko. – W mediach lansował się jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, a przez lata czerpał duże pieniądze z naruszania porządku prawnego — dodał.

Zdaniem sądu zachowanie Gawła w czasie, kiedy dopuszczał się kolejnych przestępstw nie wskazywało na chorobę psychiczną. Co więcej, był kilkukrotnie badany przez lekarzy i żaden z nich nie potwierdził teorii szefa organizacji antyrasistowskiej

Przeciwnicy nacjonalizmu w całej Europie to z reguły degeneraci, oszuści, konfidenci, a teraz także wariaci. Antyfaszyzm jest chorobą psychiczną, jak pisał w swoim artykule Adam Gmurczyk, redaktor naczelny kwartalnika „Szczerbiec”. Hasta la vista antifascista!

Na podstawie: facebook.com/pitupitupl/nacjonalista.pl/wp.pl

Gaweł

Dobre podsumowanie antyfaszytowskiej gnidy i pasożyta:

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Ile razy spojrzę na tego oszusta, to mam odruch wymiotny. Jego wygląd zewnętrzny jest obrzydliwy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*