Ani liberalizm, ani marksizm – droga ideowa spadkobierców ONR

Polski narodowy radykalizm od początku zdecydowanie odrzucał antynarodowe idee liberalizmu i marksizmu. Choć po 1989 roku pojawiały się różne cudaczne grupy, które NR sprowadzały do cepeliady, „radykalnego patriotyzmu” i tym podobnego badziewia, to z pewnością dla spadkobierców dorobku przedwojennego ONR zasady i wartości pozostały niezmienne. Dr Krzysztof Karczewski, w obszernym opracowaniu pt. „Ani liberalizm, ani marksizm. Koncepcje ideowo-polityczne współczesnego polskiego narodowego radykalizmu na przykładzie Narodowego Odrodzenia Polski” pisze m.in.:

To właśnie dziedzictwo ONR, ONR „ABC”, RNR „Falangi”, Grupy „Szańca”, Konfederacji Narodu i Narodowych Sił Zbrojnych było tym, na którym zdecydowanie oparło się NOP w swym obliczu ideowym. Wizyta przedstawiciela ITP podziałała tutaj w zaskakujący sposób: polscy narodowcy z omawianej organizacji przejmując idee trzeciopozycyjne, uznając się za polskiego odpowiednika idei propagowanych przez Brytyjczyków, uczynili to nie tylko z zachwytu nad koncepcjami wszakże zagranicznymi w swym rodowodzie, ale także dlatego, że uświadomili sobie, iż idee Trzeciej Pozycji to właśnie zagraniczny i uwspółcześniony odpowiednik bogatej tradycji ideowej polskiego narodowego radykalizmu.

Nadto z inspiracji zagranicznej Trzeciej Pozycji NOP uzmysłowiło, iż liberalizm i marksizm to jedynie dwie strony tej samej monety, tj. światopoglądu nowoczesnego, dążącego do unicestwienia pojęć, m.in. Bóg, naród, rodzina, unicestwienia wartości katolickich i narodowych. Idąc dalej, dzięki Trzeciej Pozycji NOP uświadomiło, iż wolna, demokratyczno- liberalna, niepodległa Polska wcale nie jest naprawdę wolną i niepodległą Polską, nie jest Polską katolicką i narodową, za to jest niejako „psem na kagańcu” USA i Unii Europejskiej.

Czytaj więcej TUTAJ.

Na fundamencie przeszłości budujemy przyszłość. Dołącz do NOP już dziś – wypełnij formularz rekrutacyjny TUTAJ.

Na podstawie: nop.org.pl/nacjonalista.pl

FalangaNOPNR111111132121

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*