The Daily Stormer – strona znienawidzona przez wielki kapitał i ZOG

The Daily Stormer – jeden z najpopularniejszych serwisów promujących biały nacjonalizm w internecie po wydarzeniach w Charlotesville skutecznie wywołał falę talmudycznej nienawiści. Po tym jak właściciel strony, Andrew Anglin, w notce podsumowującej śmierć „antyfaszystki” atakującej i blokującej manifestację środowisk Alt-Right napisał – „Kobieta zabita w trakcie wypadku wywołanego przez atak wściekłości za kółkiem była grubą, bezdzietną, 32-letnią szmatą”, od razu wielkie korporacje rozpoczęły działania. 13 sierpnia Andrew Anglin otrzymał e-maila od firmy GoDaddy, rejestratora domeny thedailystormer.com, że naruszył warunki świadczenia usługi, publikując artykuł ośmieszający ofiarę samochodowego ataku podczas wydarzenia Unite the Right. Dano mu 24 godziny na znalezienie nowego rejestratora dla swojego serwisu. 14 sierpnia Anglin przeniósł domenę do Google Domains, które jednak niemal natychmiast skasowało rejestrację, ogłaszając, że narusza ona warunki świadczenia usługi. Jednocześnie skasowano kanał YouTube należący do The Daily Stormera, z tych samych powodów. Tego samego dnia właściciel The Daily Stormera spróbował zarejestrować domenę w Tucows, by jednak kilka godzin później dowiedzieć się, że próba została zablokowana, ze względu na wykorzystywanie serwisu do podsycania przemocy. Facebook zlikwidował stronę The Daily Stormera w swoim serwisie, a popularny wśród graczy komunikator Discord zablokował jego kanał. 16 sierpnia współpracę z The Daily Stormerem zerwała firma Cloudflare, dostawca sieci dystrybucji treści, od dawna chroniąca serwer. Podobne działania mieli podejmować inni, pomniejsi rejestratorzy domen, więc ostatecznie wydawca The Daily Stormera przeniósł go do sieci Tor. Próby rejestracji domeny w innych krajach (Chiny, Rosja, Albania) zakończyły się fiaskiem. Wobec organizacji i środowisk uczestniczących w manifestacji w Charlottesville zastosowano podobne środki „zaradcze”.

Część komentatorów w USA stoi na stanowisku, że działania gigantów z branży IT w stosunku do osób należących do „alt-right” są pogwałceniem pierwszej poprawki do Konstytucji, która gwarantuje wszystkim wolność słowa, poglądów i zgromadzeń oraz zabrania dyskryminacji osób na tym tle. Ci komentatorzy wskazują, że stanowi to także niebezpieczny precedens i może prowadzić do rozprzestrzeniania się cenzury w internecie wobec osób i podmiotów o odmiennych poglądach bądź interesach niż np. firmy technologiczne.

Przypomnijmy, iż koncern Google w ramach retorsji zablokował w Polsce i kilkunastu innych krajach oficjalny kanał NOP – czytaj TUTAJ.

Na podstawie: onet.pl/dobreprogramy.pl

anglin

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Ten chujek buja się z kolorową panną. To nie jest żaden biały nacjonalista. Wystarczy wpisać na YouTube jego nazwisko i dopisać race traitor

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*