Nordycki Ruch Oporu z wizytą na Białorusi

W obliczu wspólnych zagrożeń nacjonaliści w całej Europie podejmują współpracę. Delegacja szwedzkiej części Nordyckiego Ruchu Oporu pojawiła się na Białorusi na zaproszenie aktywistów Greenline Front. Kilkudniowa wizyta była okazją nie tylko do wymiany doświadczeń i prezentacji ideologii, ale także bliższego poznania słowiańskiej kultury przez braci z Północy. Szwedzi mogli także wziąć udział w turnieju siłowym – sędziowanym przez wokalistę zespołu Kamaedzitca -  i meczu rugby.

Członkowie Greenline Front obok białego nacjonalizmu promują i wcielają w życie idee straight edge, a więc odrzucenia wszelkich używek. Niektórzy są również wegetarianami/weganami. Działacze Nordyckiego Ruchu Oporu poprzez kontakty z białoruskimi nacjonalistami/narodowymi socjalistami, odrzucającymi neosowietyzm i inspirowany z Kremla antyfaszyzm, odchodzą jak widać od spotykanej dość często na Zachodzie fascynacji „zbawcami” ze Wschodu.

Relacja na stronie NRO

bia1

bia2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.



Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*