Najwyższy Przywódca Iranu: Rząd USA stworzył „Państwo Islamskie”

Irański Najwyższy Przywódca duchowo-polityczny – ajatollah Ali Chamenei – po raz kolejny przypomniał rzecz oczywistą i obarczył Stany Zjednoczone odpowiedzialnością za destabilizację Bliskiego Wschodu i oskarżył je o stworzenie terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS). Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej ajatollaha wynika, że uważa on, iż Stany Zjednoczone kłamią twierdząc, że prowadzą walkę z dżihadystami z IS.

„Wy (USA) i wasi agenci jesteście źródłem niepokoju na Bliskim Wschodzie. Kto stworzył Państwo Islamskie? Ameryka. Twierdzenie, że Ameryka walczy z Państwem Islamskim, to kłamstwo. Rząd amerykański jest przeciwko niepodległemu Iranowi. Stany Zjednoczone są państwem terrorystycznym, które wspiera terroryzm, dlatego nie możemy znormalizować relacji z takim państwem” – oświadczył Chamenei.

Uzbrojone grupy przeprowadziły 7 czerwca 2017 roku zamachy na parlament Iranu oraz mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie. Irańskie władze poinformowały o co najmniej 17 ofiarach śmiertelnych oraz ponad 40 rannych. Wszyscy napastnicy zginęli. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie. Irańska Gwardia Rewolucyjna wydała komunikat, w którym twierdzi, że za zamachami stoją Arabia Saudyjska oraz USA.

W przeszłości ajatollah Chamenei wielokrotnie krytykował religię Holocaustu oraz wpływ syjonistycznego lobby na politykę USA i państw europejskich.

Na podstawie: interia.pl/nacjonalista.pl

Ali Khamenei


Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,