Brednie modernisty: „Nacjonalizm jest niezgodny z katolicyzmem”

Sobór Watykański II przyniósł Kościołowi opłakane rezultaty. Narastający spadek powołań, fałszywy ekumenizm, zerwanie z Tradycją, duchowni odgrywający role „menadżerów”, „pracowników socjalnych” lub „gwiazd medialnych”. Jednym z  „postępowych” i  lubianych przez liberalny establishment zakonników jest ojciec Paweł Gużyński, który, idąc szlakiem wyznaczonym przez Episkopat świętujący rocznicę protestanckiej herezji, powiedział:

Nacjonalizm stoi w sprzeczności z przekazem ewangelicznym. To mnie niepokoi. To jest trudne w osobistych kontaktach z księżmi i w analizie przekazu, jaki Kościół nam funduje. Byłem rozzłoszczony, że Episkopat powiedział o tej sprzeczności dopiero niedawno. Ja to mówiłem od początku.

Nasza ziemia jest pomieszana z popiołami Auschwitz. Dlatego musimy zrobić wszystko, aby nacjonalizm nie wrócił. Kiedy widzę tych młodych ludzi, jestem przerażony. Czuję, jakby ktoś wszedł mi butem na klatę i mnie dusił. Nacjonalizm nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Mówię o tym, gdzie tylko mogę. Kościół powinien wziąć na siebie obowiązek przeformowania tej myśli. Mam nadzieję, ze Episkopat to zauważył.

Moderniści świadomie zaklinają rzeczywistość, siejąc zamęt w umysłach katolików i promując elementy religii Holocaustu. Polski narodowy radykalizm od początku bazuje na etyce katolickiej i zawsze będzie bronił Wiary. Jakiekolwiek próby wykazania rzekomych sprzeczności między katolicyzmem a nacjonalizmem w Polsce są skazane na niepowodzenie. Musimy robić wszystko i modlić się, aby Kościół wrócił do Tradycji.

Na podstawie: GW/nacjonalista.pl

symbolNOP

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy: