Europejscy rabini wspierają multikulti i ostrzegają przed nacjonalizmem

Od 1945 roku Lobby walczy z wszelkimi przejawami nacjonalizmu i wspiera narzucaną politykę multikulturalizmu. Z okazji święta Pesach, Pinchas Goldschmidt, przewodniczący Konferencji Rabinów Europy i naczelny rabin Moskwy (przyjaciel Putina), w oficjalnym oświadczeniu napisał m.in:

Żydzi zawsze czują się bardziej pewnie w miejscach, gdzie szanuje się inne kultury i religie. W czasie, gdy zaczyna wiać ultranacjonalistyczny wiatr, wywołuje on u Żydów uczucie dyskomfortu. Dlatego tak ważne jest zachowanie europejskich wartości i jedności.

Reprezentant ludu Talmudu zaapelował także o solidarność Żydów i importowanych z Afryki i Azji muzułmanów, którzy są zagrożeni przez wzrastający w siłę „faszyzm”. Ostrzegł także przed nowym „antysemityzmem” ukrywającym się pod wezwaniami do bojkotu Izraela za jego politykę wobec Palestyńczyków.

W jednej ze swoich wcześniejszych wypowiedzi w Parlamencie Europejskim, Goldschmidt porównał obecną sytuację Żydów na Starym Kontynencie do „człowieka stojącego na torach kolejowych, z dwoma pociągami pędzącymi z obu stron”. – Jeden to pociąg radykalnego islamu i islamskich terrorystów. Drugi to pociąg starego europejskiego antysemityzmu, radykalnej prawicy – powiedział. – Oba pociągi stanowią egzystencjalne zagrożenie dla europejskich Żydów. Oba musimy zatrzymać, nim będzie za późno – dodał.

Na podstawie: nacjonalista.pl/The Guardian

PG

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*