New World Order: Rotschildowie i ich gigantyczny majątek

Informowaliśmy na portalu o raporcie organizacji Oxfam z którego wynika, iż 8 osób na świecie ma większy majątek niż połowa ludzkości. W większości opracowań dotyczących globalnego kapitalizmu pomija się całkowicie rodzinę Rotschildów. Nie wiadomo, czy chodzi o strach przed „antysemityzmem”, czy też krytyczne postawy względem obecnego systemu społeczno-gospodarczego mają charakter kontrolowany.

Majątek żydowskiej dynastii Rotschildów jest gigantyczny. Investopedia, znana w kręgach finansowych strona internetowa, szacuje go na ponad 2 biliony dolarów (inne źródła mówią o dużo większych sumach). Usługi finansowe, kopalnie, nieruchomości, winiarnie, lista firm w których udziały posiadają Rotschildowie jest długa. Poprzez sieć instytucji kontrolują oni 85% banków centralnych na świecie.

Ekspansja rodziny zaczęła się w latach sześćdziesiątych XVIII wieku, kiedy to młody Mayer Amschel Rothschild (1744–1812) założył kantor finansowy. Był też doradcą finansowym landgrafa Hesji w Hanau. Na początku XIX jego pięciu synów założyło banki w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Neapolu i Frankfurcie nad Menem. Nastepnie finansowali obie strony konfliktu podczas kampanii napoleońskiej, gorączkę złota w Kalifornii i Australii, budowę kanału Sueskiego, w 1887 rozwijali przemysł wydobycia kamieni szlachetnych w Afryce (De Beers) i Indiach oraz przemysł naftowy, np. w okolicach Baku i Batumi.

Meyer Amschel Rothschild powiedział kiedyś: „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa”. Słuszny gniew wielu osób kierowany jest często w niewłaściwą stronę. „Protokoły” nie kłamią.

Na podstawie: nacjonalista.pl/wakingtimes.com

EJ

 

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*