Marine Le Pen: UE to koszmar, musimy odzyskać wolność!

Marine Le Pen, przewodnicząca Frontu Narodowego, w Lyonie przedstawiła swój program wyborczy. – Finansowa globalizacja i islamistyczna globalizacja pomagają sobie wzajemnie. Te dwie ideologie chcą sprowadzić Francję na kolana – mówiła szefowa Frontu. Oświadczyła, że stawką wiosennych wyborów we Francji jest to, „czy nadal może być ona wolnym krajem”. – Podział nie przebiega już między lewicą a prawicą, ale między patriotami i globalistami” – przekonywała w przemówieniu zamykającym wyjazdowe dwudniowe posiedzenie jej ugrupowania.

Marine powtórzyła, że w razie wygranej w wiosennych wyborach zorganizuje referendum w sprawie „Frexitu”, na wzór referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii. Oświadczyła również, że chce, by Francja wystąpiła ze zintegrowanego dowództwa NATO i budowała własny potencjał obronny.

Trzeba jasno przyznać, że Unia Europejska jest porażką. Musimy się pozbyć tego koszmaru i odzyskać wolność. Skończymy z bezkarnością przestępców w gettach imigranckich, handlem narkotykami. Będziemy stosować prawo w całej jego surowości. Będziemy bezlitośnie ścigać islamistów.

Front Narodowy został utworzony przez liderów ugrupowania Ordre Nouveau (fr. Nowy Porządek), które na przełomie lat 60. i 70. było najważniejszą formacją narodowo-rewolucyjną we Francji. Pierwszym przywódcą FN był Jean-Marie Le Pen, ojciec Marine. Partia opublikowała w 1973 roku swój program w manifeście pt. „Bronić Francuzów”. Front definiował się w nim jako ruch „antykapitalistyczny, antyliberalny i antymarksistowski”. Przez pierwsze lata numerem 2 w partii był Francois Duprat, jeden z patronów ideowych portalu Nacjonalista.pl.

Na podstawie: interia.pl/nacjonalista.pl

Marine

 

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Wystąpienie Francji z UE jak Wielkiej Brytanii to jeszcze rozumiem. Ale osłabienie NATO przez wyjście z niego Francji to już totalny sabotaż, służący Rosji Putina.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*