Rzym: Polscy nacjonaliści w ambasadzie faszyzmu

Powojenny upadek Europy spowodowany przez marksizm i liberalizm, a także wspólni wrogowie wymuszają współdziałanie autentycznych nacjonalistów, którzy kierują się Wartościami i wolą obrony dziedzictwa Starego Kontynentu, a odrzucają imperializm, prymitywny szowinizm generujący konflikty pomiędzy europejskimi narodami oraz neokonserwatywny populizm.

Po raz kolejny delegacja działaczy NOP udała się do Rzymu, aby odwiedzić legendarną siedzibę CasaPound przy Via Napoleone III i lepiej poznać praktykę działania włoskich kolegów. Jak zwykle można było liczyć na życzliwość Sébastiena, odpowiedzialnego za kontakty zagraniczne CPI. Oczywiście nie zapomnieliśmy o drobnych prezentach dla gospodarzy, które wręczyliśmy przy okazji rozmów o narodowym odrodzeniu Europy i działalności naszych ruchów.

Oprowadzono nas po całym, kilkukondygnacyjnym budynku, w którym znajdują się miejsca noclegowe, sale konferencyjne, siłownia, biblioteka, magazyn z materiałami propagandowymi oraz sala prób dla zespołów muzycznych. Na dachu znajduje się taras z przepięknym widokiem na Wieczne Miasto – powiewa nad nim oczywiście flaga z charakterystycznym żółwiem, symbolem CasaPound. Na mapie miejsc związanych z „faszyzmem trzeciego millenium”  nie mogło zabraknąć księgarni „La Testa di Ferro” oraz baru/restauracji „Carrè Monti” prowadzonego przez naszych przyjaciół.

Obowiązkowym punktem wizyty w Rzymie była historyczna siedziba Włoskiego Ruchu Społecznego przy ulicy Acca Larenzia, gdzie w trakcie pamiętnych „Lat Ołowiu” zginęło trzech narodowych rewolucjonistów – czytaj TUTAJ. Niestety nie mogliśmy uczestniczyć w tegorocznym upamiętnieniu zamordowanych Politycznych Żołnierzy – relacja na portalu Nacjonalista.pl, jednak chwilą zadumy oddaliśmy im hołd.

Więcej o historii oraz ideologii CasaPound w 152. numerze magazynu „Szczerbiec” – szczegóły wydawnictwa TUTAJ.

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij!)

***

Narodowe Odrodzenie Polski

CasaPound Italia

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*