Helsinki, Finlandia – nacjonalistyczne przebudzenie w blasku pochodni

Nacjonalistyczne przebudzenie prędzej czy później dotrze do każdego zakątka Europy. W stolicy Finlandii, Helsinkach, radykalni nacjonaliści skupieni w Nordyckim Ruchu Oporu zorganizowali pierwszą od wielu lat manifestację z okazji Święta Niepodległości. Jej wymowa była zdecydowanie antysystemowa i antyglobalistyczna. Aktywiści Nordyckiego Ruchu Oporu w przemówieniach zapowiedzieli zdecydowaną i bezkompromisową walkę przeciwko zdegenerowanemu Systemowi oraz politykom, którzy sprzedali suwerenność kraju.

Pokojowe wydarzenie jak zwykle próbowali zakłócić „antyfaszystowscy” popaprańcy.

fi1

W rocznicę uzyskania niepodległości przez Finlandię, niezależne środowiska patriotyczne skupione wokół inicjatywy 612.FI po raz kolejny zorganizowały w Helsinkach marsz z pochodniami, w którym pomimo kiepskiej pogody wzięło udział ponad 3000 osób. Na nic się zdały oskarżenia liberalno-lewicowych mediów o „neonazizm” – frekwencja była 4 razy większa niż przed rokiem. Finowie oddali hołd Bohaterom, którzy walczyli i oddali życie za niepodległą ojczyznę.

fi2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*