Lasy Państwowe pójdą na „zwrot mienia żydowskiego”?

3 stycznia 2009 r. ówczesny ambasador USA w Warszawie Viktor H. Ashe wysłał tajną notatkę do Departamentu Stanu USA, w której zrelacjonował szereg spotkań, jakie odbył z ówczesnym marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. Oprócz tarczy antyrakietowej, panowie mówili także o innym, ważnym dla Amerykanów temacie: „zwrocie” tzw. mienia żydowskiego lub wypłacie odszkodowań. W marcu 2008 r. premier Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku obiecał rozwiązanie ciągnącego się od lat problemu „restytucji prywatnego mienia żydowskiego” w Polsce. Podczas kolejnego spotkania z amerykańskim ambasadorem Komorowski obiecał mu, że sprawa zostanie rychłe rozwiązana. A pieniądze na pokrycie kosztów restytucji rząd zamierza zdobyć sprzedając „państwowe nieruchomości oraz lasy”. 15 kwietnia 2011 roku delegacja rabinów z Rabinicznego Centrum Europy przyjęta została przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w Belwederze. Jak oświadczył rzecznik prasowy organizacji, Asher Gold: “Głos prezydenta Komorowskiego wspierający sprawy restytucji, ma mocne moralne podstawy i jest wielkim wsparciem dla byłych polskich Żydów, którzy szukają kompensacji za utratę swoich własności”. W marcu 2013 roku pięcioosobowa delegacja z Izraela wspierana przez mieszkającego w Warszawie dyplomatę spotkała się z przedstawicielami rządu – m.in. ministerstwa spraw zagranicznych, sprawiedliwości i finansów – oraz reprezentantami „opozycji”. Tematem był zwrot przez Polskę mienia osobom ocalałym z „holocaustu” lub im spadkobiercom. Po raz pierwszy biznesmeni z Przedsiębiorstwa Holocaust poinformowali o „przełomie”.

Wartość ewentualnych roszczeń dotyczących mienia żydowskiego jest różnie szacowana, najniższe podawane sumy to 60 mld dolarów. 10 października 2007 r. na forum ekonomicznym w Tel Awiwie, prezydent Izraela Szimon Peres miał powiedzieć: „Ekonomia Izraela rozkwita. Dziś osiągnęliśmy gospodarczą niezależność, i wykupujemy Manhattan, Węgry, Rumunię, Polskę. I jak widzę, nie mamy żadnych problemów”.

Na podstawie: wpolityce.pl/nacjonalista.pl

JudeoPolska

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Komentarzy

  1. Jeśli uda im się narzucić nam ten haracz, to poniższy transparent przedwojennych ONR-owców może zyskać na aktualności:
    http://i.imgur.com/vLrbflP.jpg

  2. W sumie już połowicznie zyskał, płacimy dodatek do emeryt żydów tych pokrzywdzonych za 2 WŚ.

  3. Pejsate chamstwo samo kręci na siebie sznur

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*