Wolność dla Janusza Walusia! Nacjonaliści pikietowali pod ambasadą RPA

Pod ambasadą Republiki Południowej Afryki w Warszawie odbyła się pikieta w obronie Janusza Walusia, organizowana przez Centrum Edukacyjne Powiśle. Wśród uczestników byli również działacze Narodowego Odrodzenia Polski, Niklota, Autonomiczni Nacjonaliści oraz aktywiści lokalnych inicjatyw narodowych. Wcześniej złożono na ręce pracowników placówki dyplomatycznej petycję, w której domagano się uwolnienia więzionego rodaka.

10 kwietnia 1993 roku Janusz Waluś zlikwidował lidera południowoafrykańskich komunistów i sowieckiego agenta Chrisa Haniego. Organizacja, którą kierował Hani odpowiadała za ataki bombowe i zabójstwa żołnierzy, policjantów oraz cywilów. Jej hymn zawierał słowa „Przyrzekamy sobie zabić wszystkich białych”. W październiku 1993 roku Polak skazany został przez Sąd Najwyższy w RPA na karę śmierci, którą rok później zamieniono na dożywocie.

waluspikieta

warszawa@nop.org.pl
Dzielnica Mazowiecka NOP
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny!

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Zachęcamy do wysyłania kartek pocztowych do Janusza Walusia. Niech wie, że my tu o nim pamiętamy. Kartki należy wypisać w języku angielskim. Nie mogą się na nich znajdować żadne treści czy symbole nawiązujące do białej siły.

    Kartki należy wysłać na adres:
    Private Bag X45 ,
    Pretoria Central Prison,
    0001 Pretoria, South Africa.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*