Odzyskać Polskę dla Polaków – 10 000 osób na Marszu Patriotów 2014

Już po raz piąty ulicami Wrocławia przeszedł Marsz Patriotów. Ta cykliczna manifestacja, organizowana przez Narodowe Odrodzenie Polski, ze względu na swój patriotyczny, zdecydowanie nacjonalistyczny, niepodległościowy i antyunijny charakter przyciąga tysiące ludzi ponad podziałami organizacyjnymi. Tegoroczna akcja, w której udział wzięło ok. 10 tysięcy osób (według „G. Wyborczej 8 tysięcy) odbywała się pod hasłem „W obronie Niepodległości – przeciwko brukselskiej okupacji”. W przeciwieństwie do wielu 11 listopadowych imprez publicznych, także tych organizowanych przez opozycję parlamentarną, czy organizacje quasi antysystemowe, Marsz Patriotów jest jasnym i wyraźnym głosem sprzeciwu zarówno wobec brukselskiego niewolnictwa, jak i marzeniom za powrotem postsowieckiej, rosyjskiej dominacji. Nasze stanowisko jest jasne, wyraźne i pozbawione elementów politycznej gry, charakterystycznych dla demoliberałów różnych odcieni. Nie chcemy reformować Unii Europejskiej, chcemy uwolnić Polskę spod jej dominacji. A symbolem tej walki jest NOPowska falanga i krzyż celtycki, które dumnie powiewały na sztandarach uczestników Marszu Patriotów.

W tegorocznym przemarszu, obok organizatorów – działaczy Narodowego Odrodzenia Polski – jak zwykle udział wzięli kibice Śląska i Sparty Wrocław, Nysy Zgorzelec, Miedzi Legnica, Autonomiczni Nacjonaliści, aktywiści inicjatywy Narodowy Wołów, narodowcy z Nowej Rudy i Oleśnicy, kombatanci, działacze Solidarności Walczącej, Ruchu Oburzonych oraz szereg osób i środowisk, które trudno nawet wyliczyć, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, ludzie starsi, młodzież, słowem cały przekrój społeczeństwa – wszystkim na równi dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Osobno dziękujemy za obecność także reprezentantom greckich narodowych rewolucjonistów z cypryjskiego ELAM.

Pamiętajmy, na Marszu Patriotów nie kończy się nasza odpowiedzialność za Polskę. Ona tu się zaczyna. Maszerujemy codziennie, pracując dla Polski i Polaków. Życie i śmierć dla Narodu!

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny!

44

Filmy

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

11 Komentarzy

 1. Zaprzyjazniony portal Greckie Swiatlo o Marszu Patriotow:

  http://ellinikofos.blogspot.co.uk/2014/11/blog-post_13.html?spref=fb

 2. Świetna inicjatywa
  Ja byłem w tym roku w Warszawie z RN,gdyż bliżej.
  Powiedzcie mi czy u Was było spokojnie i bez zakłóceń?

 3. Trochę mnie w sumie dziwi, że to na Marsz Niepodległości a nie na Marsz Patriotów przyjechał Roberto Fiore i przedstawiciel Jobbiku.

  • Może dlatego że Jobbik nawiązał współpracę z Ruchem Narodowym, bynajmniej na poziomie minimum, a co do Roberta Fiore to nie mam pojęcia, może Nacjonaliści z Europy, są za ciekawieni tym Marszem Niepodległości bo jest tak liczny, i są tam rozróby, więc twierdzą że jest w pewnym sensie anty-systemowy, trudno powiedzieć jednoznacznie.

  • Nie wiem po co roztrząsać takie kwestie. Każdy ma wolną wolę i jedzie tam, gdzie chce. Najważniejszy w marszach z okazji Święta Niepodległości jest udział Polaków i nie ma znaczenia, czy będzie to nawet lokalna inicjatywa, gromadząca kilkadziesiąt osób. Niepodległość jest ważna przez cały rok, a nie jeden dzień w roku i o tym warto pamiętać.
   Temat dotyczy Marszu Patriotów, który na trwałe wpisał się już do kalendarza i na tym zakończmy.

 4. Moze Roberto Fiore zostal tam zaproszony przez Ruch Narodowy. Trzeba przyznac, ze video reklamujace marsz zrobili bardzo dobre, Norwegom sie podoba https://www.frieord.no/utenriks/titusenvis-deltok-pa-nasjonalistisk-marsj-i-polen/

  • To oczywiste ze Fiore zostal zaproszony przez organizatorow, sam z siebie tam nie przyjechal… Tak samo jak jest oczywiste ze zaproszenia od organizatorow Marszu Patriotow Fiore nie otrzymuje od 2011 roku.

   Poza tym na wroclawskim Marszu pojawily sie inne osobistosci z wyzszej nacjonalistycznej półki i bynajmniej nie film promujacy marsz je przyciagnal.

 5. Jednak można zorganizować marsz radykalny w treści, bez wszczynania burd. Oby tak dalej.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*