Odzyskać Polskę dla Polaków – 10 000 osób na Marszu Patriotów 2014

Już po raz piąty ulicami Wrocławia przeszedł Marsz Patriotów. Ta cykliczna manifestacja, organizowana przez Narodowe Odrodzenie Polski, ze względu na swój patriotyczny, zdecydowanie nacjonalistyczny, niepodległościowy i antyunijny charakter przyciąga tysiące ludzi ponad podziałami organizacyjnymi. Tegoroczna akcja, w której udział wzięło ok. 10 tysięcy osób (według „G. Wyborczej 8 tysięcy) odbywała się pod hasłem „W obronie Niepodległości – przeciwko brukselskiej okupacji”. W przeciwieństwie do wielu 11 listopadowych imprez publicznych, także tych organizowanych przez opozycję parlamentarną, czy organizacje quasi antysystemowe, Marsz Patriotów jest jasnym i wyraźnym głosem sprzeciwu zarówno wobec brukselskiego niewolnictwa, jak i marzeniom za powrotem postsowieckiej, rosyjskiej dominacji. Nasze stanowisko jest jasne, wyraźne i pozbawione elementów politycznej gry, charakterystycznych dla demoliberałów różnych odcieni. Nie chcemy reformować Unii Europejskiej, chcemy uwolnić Polskę spod jej dominacji. A symbolem tej walki jest NOPowska falanga i krzyż celtycki, które dumnie powiewały na sztandarach uczestników Marszu Patriotów.

W tegorocznym przemarszu, obok organizatorów – działaczy Narodowego Odrodzenia Polski – jak zwykle udział wzięli kibice Śląska i Sparty Wrocław, Nysy Zgorzelec, Miedzi Legnica, Autonomiczni Nacjonaliści, aktywiści inicjatywy Narodowy Wołów, narodowcy z Nowej Rudy i Oleśnicy, kombatanci, działacze Solidarności Walczącej, Ruchu Oburzonych oraz szereg osób i środowisk, które trudno nawet wyliczyć, a przede wszystkim rodziny z dziećmi, ludzie starsi, młodzież, słowem cały przekrój społeczeństwa – wszystkim na równi dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!

Osobno dziękujemy za obecność także reprezentantom greckich narodowych rewolucjonistów z cypryjskiego ELAM.

Pamiętajmy, na Marszu Patriotów nie kończy się nasza odpowiedzialność za Polskę. Ona tu się zaczyna. Maszerujemy codziennie, pracując dla Polski i Polaków. Życie i śmierć dla Narodu!

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny!

44

Filmy

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy