Nacjonalistyczny 1 maja w Warszawie: „Chcemy godnej pracy w Polsce”

Kilkaset osób przeszło ulicami Warszawy w pierwszomajowej manifestacji organizowanej tradycyjnie przez lokalnych Autonomicznych Nacjonalistów. Tegoroczna odbyła się pod hasłem „Chcemy godnej pracy w Polsce”. W marszu, który wyruszył spod pomnika Romana Dmowskiego i zakończył się pod Kolumną Zygmunta, wzięli udział AN w wielu miast Polski, aktywiści Narodowego Odrodzenia Polski razem ze stałym przedstawicielem greckiego Złotego Świtu przy NOP, słowaccy narodowcy (Slovenska Pospolitost), działacze Związku Zawodowego „Solidarność 80″ oraz inne środowiska. Patronami medialnymi były m.in. portale Nacjonalista.pl oraz Autonom.pl.

W czasie przemarszu dominowała tematyka, związana z sytuacją społeczną i polityczną, a więc w pierwszym rzędzie z niewolniczą zależnością Polski od Unii Europejskiej, która niszczy podstawy niezależnego życia narodowego praktycznie we wszystkich aspektach życia. Uczestnicy wznosili takie okrzyki jak: „Rząd do roboty za 1400 złotych”, „Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść”, „Rząd na bruk, bruk na rząd” czy „Godna praca, godne życie”. Podczas mijania Pałacu Prezydenckiego w kierunku jego głównego lokatora popłynęły również „miłe” słowa.

W imieniu organizatorów nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich za rok do Warszawy!

033

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Comments

Komentarzy