Nacjonalistyczny 1 maja w Warszawie: „Chcemy godnej pracy w Polsce”

Kilkaset osób przeszło ulicami Warszawy w pierwszomajowej manifestacji organizowanej tradycyjnie przez lokalnych Autonomicznych Nacjonalistów. Tegoroczna odbyła się pod hasłem „Chcemy godnej pracy w Polsce”. W marszu, który wyruszył spod pomnika Romana Dmowskiego i zakończył się pod Kolumną Zygmunta, wzięli udział AN w wielu miast Polski, aktywiści Narodowego Odrodzenia Polski razem ze stałym przedstawicielem greckiego Złotego Świtu przy NOP, słowaccy narodowcy (Slovenska Pospolitost), działacze Związku Zawodowego „Solidarność 80″ oraz inne środowiska. Patronami medialnymi były m.in. portale Nacjonalista.pl oraz Autonom.pl.

W czasie przemarszu dominowała tematyka, związana z sytuacją społeczną i polityczną, a więc w pierwszym rzędzie z niewolniczą zależnością Polski od Unii Europejskiej, która niszczy podstawy niezależnego życia narodowego praktycznie we wszystkich aspektach życia. Uczestnicy wznosili takie okrzyki jak: „Rząd do roboty za 1400 złotych”, „Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść”, „Rząd na bruk, bruk na rząd” czy „Godna praca, godne życie”. Podczas mijania Pałacu Prezydenckiego w kierunku jego głównego lokatora popłynęły również „miłe” słowa.

W imieniu organizatorów nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich za rok do Warszawy!

033

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

7 Komentarzy

 1. Oby więcej takich akcji. Brawo AN, brawo NOP.

 2. W tamtym roku chyba jednak więcej ludzi było. Ale oprawa jak zawsze godna i miła dla oka i ucha. Psy przed zbiórką ze wścieklizną – to już chyba standard. Nie rozumiem dlaczego organizatorzy nie pogonili winniczka z jego przydupasami z upr/ruchu wolności czy innych skrajnych liberałów i politykierów z jakimi się przyplątał żeby robić sobie za darmo kampanię.

 3. Ehh… AN, NOP, Niklot i MW, a gdzie ten ONR?

 4. Pewnie szkolili kadry dla „RN” :mrgreen:
  „UE na początku była Europą Ojczyzn” LOL
  http://szklokontaktowe.tvn24.pl/wykwalifikowana-kadra,424929.html

 5. A mi się jednak wydaje, że było nas w tym roku dużo mniej. W tamtym bylo coś kolo 1k teraz ledwo 500. Zresztą niestety tendencję spadkową zauważyłem już na innych marszach vide: pro serbski zimą.
  Co do ONRu i MW (i calego tego cyrku pod egida Ruch Narodowy) to uważam, że na takich akcjach jak ta powinni być bezwlędnie gonieni i piętnowani. Taki Zawisza albo inne ciecie(winnicki przy nim to soliradysta społeczny). Nie dość, że to oni byli u koryta to przecież gospodarczo to jest liberał.

 6. Socjal, w tym roku 1 maja odbyły się akcje w wielu innych polskich miastach (patrz pozostałe relacje na portalu), stąd zapewne niższa frekwencja. Co jest przy tym wątku na zdecydowany plus – obecność ludzi, którzy dokładnie wiedzą po co przyszli. Nie było jakiś dziwnych min przy okrzykach o antykapitalistycznym wydźwięku, każde ze zdecydowanie nacjonalistycznych i antysystemowych haseł niosło się po całym pochodzie.
  Zawiszy w tym roku chyba nie było. Rok temu próbował „prowadzić” manifestację na przedzie ale za sprawą organizatorów raczej mu się to nie powiodło. Pech :)

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*