Rodzice niepełnosprawnych dzieci: „Protest i okupacja Sejmu aż do skutku”

Drugi tydzień trwa desperacki protest rodziców chorych dzieci oraz opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, o którym  pisaliśmy już na portalu. Protestujący, zgromadzeni przed Sejmem, a także od 1o dni prowadzący strajk okupacyjny wewnątrz gmachu, zapowiadają, że nie opuszczą Wiejskiej, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione. Zostaniemy pod Sejmem tak długo, dopóki rząd nie spełni naszych postulatów. Dostajemy wyrazy poparcia od ludzi i organizacji z całej Polski, oraz sygnały, że zamierzają do nas dołączać kolejne osoby - powiedziała jedna z protestujących matek.

Rządowe rozwiązania zmierzają jedynie do zapewnienia specjalnego zasiłku opiekuńczego, mówią protestujący, którzy domagają się przede wszystkim uznania całodobowej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę i podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu najniższej krajowej, a także przywrócenia odebranych im w lipcu 2013 r. – na mocy noweli ustawy o świadczeniach rodzinnych – świadczeń pielęgnacyjnych, co zresztą zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Wśród pozostałych żądań protestujących są także: konieczność zmian w orzecznictwie dotyczącym chorych dzieci, przeniesienia świadczenia pielęgnacyjnego do ZUS i jego waloryzacji, zlikwidowania kryteriów przyznawania zasiłków rodzinnych oraz podwyższenia kwoty renty socjalnej.

Przypomnijmy, że obecnie rodzic, który sam opiekuje się niepełnosprawnym dzieckiem w domu, otrzymuje 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego na dziecko i 820 zł zasiłku pielęgnacyjnego dla rodzica z tytułu całkowitej rezygnacji z pracy. Renta socjalna dla dorosłej osoby niepełnosprawnej wynosi 611 zł.

Na podstawie: PAP

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. Całkowicie popieram tych bohaterskich rodziców dzieci niepełnosprawnych!!! Ta sejmowa hołota (posłowie) mają na najdroższe prostytutki, dacze, wina, alkohole, garnitury, imperialne wojenki w Iraku, Afganistanie, mają na wspieranie ukraińskich szowinistów i banderowców a nie chcą dać na najsłabszą grupę społeczną!!! Oni zwykłym Polakom dają ochłapy a sami malwersują miliony!!! Trzeba tym łajdakom zrobić w Warszawie zrobić polski majdan i rewolucję na ulicach!!! Ukraińcy świetnie nam pokazali jak powstać z kolan i upomnieć się o swoje!!! Jak się zjednoczyć i przegnać z kraju zdrajców, oszustów, złodziei, łotrów, szkodników, agentów i wrogów własnego kraju i narodu!!! Weżmy się za tych łajdaków bo plują nam w twarz i kpią sobie z nas!!!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*