Wielka Grecja: 50 000 nacjonalistów w Atenach przeciwko Systemowi

zsf0

W sobotę 30 listopada przed budynkiem greckiego parlamentu, na ateńskim Placu Konstytucji, zebrało się ponad 50 tysięcy nacjonalistów, działaczy Złotego Świtu. Wiec (na przemarsz nie wyraził zgody grecki reżim) przebiegał pod hasłem „Żadnych więzień dla nacjonalistów”. Przypomnijmy, że nadal w więzieniu przebywają liderzy ZŚ, łącznie z liderem ugrupowania, posłem Nikolaosem Michaloliakosem. Niedawno również, „nieznani sprawcy”, zastrzelili z broni maszynowej dwóch działaczy ZŚ. Oczywiście – władze „są bezradne” i nie mogą ustalić tożsamości morderców, pomimo że mord nagrany został na kamerach monitoringu.

Narodowi rewolucjoniści nieustannie powtarzali, iż celem Ruchu jest niezależność Grecji, Narodowa Wolność i Społeczna Sprawiedliwość.  „Nagonka, aresztowania, morderstwa, wszystko to na nic. Żadne działania Systemu nie osłabią naszego morale. Otrzymają naszą odpowiedź. Dla nas ideologia i aktywizm to dwie nieodłączne sprawy. Naszym zadaniem jest wyzwolenie Narodu spod władzy zagranicznych i lokalnych ciemiężycieli”.

Mimo iż akcja Złotego Świtu dotyczyła spraw greckich,  nie zabrakło i polskiego, NOPowskiego akcentu. W jednym z pierwszych przemówień, Artemis Matteopulos – poseł z okręgu Seres – przekazał zebranym informację o wsparciu, jakie dla ZŚ, organizowało NOP i oświadczeniu, podpisanym wspólnie przez Narodowe Odrodzenie Polski i British National Party. W manifestacji udział wzięła udział także delegacja Division Greece NOP, z Adamem Mikulskim na czele.

Przypomnijmy, iż we wrześniu i październiku po aresztowaniach liderów Złotego Świtu działacze NOP przeprowadzili szereg akcji solidarnościowych, zaś podczas manifestacji z okazji Święta Niepodległości w Białymstoku i Krakowie minutą ciszy zgromadzeni upamiętnili zamordowanych 1 listopada greckich narodowych rewolucjonistów.

O wspólnej walce polskich i greckich NR pisze z-ca redaktora naczelnego naszego portalu – czytaj TUTAJ. W najnowszym numerze narodowo-radykalnego magazynu „Szczerbiec” polecamy artykuł o Złotym Świcie oraz tekst autorstwa szefa partii – Nikolaosa Michaloliakosa. Więcej informacji TUTAJ.

zsf3

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Komentarzy

 1. Chuj z kryzysem,chce tam mieszkać!

 2. A kiedy my doczekamy tego typu manifestacji? Czy tylko 11.11 stać nas na takie wyjście na ulice?
  Brawo Grecy serce rośnie gdy się na Was patrzy.

 3. Jest nawet Grecka dywizja NOPu ? niewiedziałme :)
  Gdzie NOP ma jeszcze swoje oddziały oprócz Grecji i Wielkiej Brytanii ?

 4. @Patriot
  Wielu rzeczy nie wiesz ;)
  My jesteśmy wszędzie ! :D

 5. Jest jeszcze kilka krajów na mapie Europy, gdzie mamy struktury.
  W miarę naszych potrzeb bedziemy informować o kolejnych Divisionach NOP.

  *

  Osoby z Europy i USA które chcą z nami nawiązać współpracę bądź wspierać naszą działaloność, prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego:

  http://rekrutacja.nop.org.pl/formularz-rekrutacyjny/

 6. Polska – wszędzie tam gdzie my!

 7. Czy istniałaby możliwość tłumaczenia na język polski tego pierwszego filmu? Bardzo Was proszę! Nie znam języka greckiego a jestem bardzo ciekawa co każda z tych osób przemawiających mówi.

  Pozdrawiam serdecznie

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*