Hilaire Belloc – „Esej o przywróceniu własności”. Dystrybucjonizm w pigułce!

Jedna z podstawowych publikacji ruchu dystrybucjonistycznego. Hilaire Belloc, wraz G.K. Chestertonem, twórca nowatorskiego kierunku systemowego jest w Polsce praktycznie nieznany – „Esej o przywróceniu własnośći” to pierwsza jego książka w języku polskim. Przedmowę napisał specjalnie dla tej edycji Aidan Mackey.

Do kupienia:

1. Sklep Archipelag,

2. Allegro I , Allegro II

3. lokalni przedstawiciele NOP

Więcej o dystrybucjonizmie i korporacjonizmie czytaj TUTAJ lub TUTAJ.

„Rzeczą naszą jest poświęcić wszystko prawdzie, niezależnie od chwilowego nastawienia emocjonalnego, od tego, czy ktoś pójdzie z nami; od tego, czy ktoś nas popiera, czy też poparcia nam nie udzieli. To rozum nakazuje nam akceptację prawdy; prawdy, której poddajemy nasze życie” Hilaire Belloc

bellocesej

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

6 Komentarzy

  1. Świetnie, że wreszcie doczekaliśmy się Belloca po polsku. Oczywiście wolnym rynkom-korwinkom nawet przez myśl nie przejdzie, żeby pozycję kupić, tylko z góry wydadzą fatwę pt. „socjalizm” :-)

  2. Super pozycja, muszę mieć tą książkę u siebie !

  3. Sigurd@ korwinoidzi to nawet papieży określają czy sa z prawicy czy z lewicy wiec wiesz xD

  4. Pozycja raczej z gatunku tych trudnych, w które trzeba się porządnie „wgryźć”. Dla miłośników gotowych „cudownych” rozwiązań oferowanych przez szamanów wolnego rynku chyba nie do przełknięcia. No i nie ma obrazków, niestety ; )

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*