Europejscy nacjonaliści na misji w Syrii

Nick Griffin z premierem Syrii Waelem Naderem al-Halkim, za: nickgriffinmep.eu

Nick Griffin z premierem Syrii Waelem Naderem al-Halkim, za: nickgriffinmep.eu

W zeszłym tygodniu odwiedzili Syrię znani nam doskonale działacze nacjonalistyczni – m.in. europoseł Nick Griffin, przewodniczący Brytyjskiej Partii Narodowej oraz Roberto Fiore, przywódca Forza Nuova. Obaj udali się do ogarniętego wojną kraju, w ramach szerszej, europejskiej delegacji. Wizyta Nicka Griffina była oficjalna, a jej celem miało być „ustalenie, ilu obywateli brytyjskich walczy po stronie tak zwanej wolnej armii syryjskiej” , jak podał rzecznik BNP, Simon Darby.

Podczas swej wizyty w Damaszku, obaj liderzy zdołali rozmawiać z większością najważniejszych przedstawicieli syryjskiego establishmentu, m.in. z premierem kraju Waelem Naderem al-Halkim, czy z ministrem informacji, Omranem Ahedem al-Zuabim. Spotykali się także z Wielkim Muftim Syrii, Ahmadem Badrem Al-Din Hassunem (któremu salafici, po wielu nieudanych próbach zamachu na jego osobę, zamordowali syna w październiku 2011r.) oraz z duchownymi syryjskich kościołów chrześcijańskich.

Od biura poselskiego Nicka Griffina dowiedzieliśmy się, że lider BNP udzielił obszernego wywiadu brytyjskiej stacji BBC na temat swojego pobytu w Syrii, jednak nie ujrzał on światła dziennego, zapewne ze względu na prezentację bardzo niewygodnych faktów, prezentujących „demokratycznych powstańców” w nie najlepszym świetle.

Zdaniem Nicka, za obecną wojną najemną w Syrii stoją, cytując jego słowa:

Neokonsi w USA skupieni wokół Busha i Cheneya. Ich strategia, opracowana przez Project for the New American Century, nawołuje do amerykańskiej hegemonii oraz dostępu do ropy i gazu w ramach „przekształcania Bliskiego Wschodu”. Oto, dlaczego brytyjscy żołnierze ginęli, a miliardy dolarów tracono na poczet wojen niemających nic wspólnego z Wielką Brytanią. I to jest kluczowy powód ataku na Syrię, podżegania do wojny z Iranem, przy powolnym okrążaniu Rosji i demonizowaniu prezydenta Putina.

Arabia Saudyjska, która szerzy swój brutalny, sunnicki fundamentalizm przez wojnę i terror w Syrii, jednocześnie (na chwilę obecną) robiąc to samo w Wielkiej Brytanii i Europie poprzez finansowanie budowy meczetów i dobór odpowiednich imamów.

Katar, podzielający saudyjską, wahabicką nietolerancję, lecz również usiłujący wyścielić sobie drogę na poprowadzenie przez Syrię swojego gazociągu (tak samo, jak planowany Gazociąg Transafgański jest głównym powodem zachodniej ingerencji w Afganistanie).

Globalne korporacje, takie jak Halliburton, Boeing, Shell i Lockheed, z których każda zarabia ogromne pieniądze na wojennych awanturach.

Izrael, którego twardogłowi przywódcy (z którymi często nie zgadzają się przeciętni Izraelczycy lub antysyjonistyczny ortodoksi) pragną zniszczyć wszelki opór na drodze do ich Eretz (Wielkiego Izraela) i etnicznej czystki palestyńskiej ziemi, izolować Iran przed wywołaniem tam następnej wojny i ograniczyć Bliski Wschód do pustynnej dziczy religijnej nienawiści, tak aby nikt nie był w stanie rzucić wyzwania Izraelowi, zostawiając Amerykanów z „jedynym stabilnym, demokratycznym sojusznikiem w regionie”.

Turcja, częściowo ze względu na subtelny, acz podstępny islamizm jej rządu (obecnie powodujący demokratyczne protesty), częściowo przez chęć pozbycia się ekonomicznego rywala.

Zachodni politycy, kupieni przez któregoś z wyżej wymienionych aktorów.

Nick opisał Damaszek, jako „nowoczesne, ruchliwe miasto” i dodał, że pomimo „okazjonalnych eksplozji”, życie w nim toczy się normalnie.

Roberto Fiore z syryjskim ministrem informacji, Omranem Ahedem al-Zuabim. Za: Oficjalna strona Roberto Fiore na portalu Facebook

Lider Forza Nuova z syryjskim ministrem informacji, Omranem Ahedem al-Zuabim. Za: Oficjalna strona Roberto Fiore na portalu Facebook

Ze swojej strony, Fiore zwrócił szczególną uwagę na zagrożenie dla Europy, jakie niesie ze sobą ewentualne zwycięstwo dżihadystów i upadek rządów Assada w Syrii. Jak czytamy w jego raporcie:

Forza Nuova natychmiast zacznie działać w charakterze alternatywnego kanału informacyjnego, celem informowania opinii publicznej o dramatycznym zaognieniu sytuacji w Syrii, które może się skończyć w najgorszy możliwy sposób. Nie tylko ze względu na upadek Syrii, lecz także na jego konsekwencję, jaką będzie wywołanie w Europie terrorystycznej wojny. Zostało to już zapowiedziane przez wielu salafickich imamów, którzy obwieścili, że po ustanowieniu kalifatu na Bliskim Wschodzie, natychmiast skierują atak fundamentalistów na Europę.

Obaj liderzy podkreślili, że syryjski naród w zdecydowanej większości stoi murem za obecnym prezydentem i rządem.

Na podstawie: bnp.org.uk, nickgriffinmep.eu, robertofiore.net

Komentarz: Europa, Damaszek – wspólna sprawa! W tym samym czasie, działacze NOP wzięli udział w europejskiej manifestacji solidarności z Syrią, która miała miejsce w Rzymie, o czym niebawem napiszemy. Warto przypomnieć stanowisko Narodowego Odrodzenia Polski odnośnie konfliktu syryjskiego:

Kampania propagandowa przeciwko nacjonalistycznej Syrii wkracza w fazę zasadniczą. Reżimowe media od tygodni bombardują nas zmanipulowanymi obrazami, które mają usprawiedliwić interwencję Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w sprawy niepodległego państwa jakim jest Syryjska Republika Arabska. Rzekoma rewolucja to w rzeczywistości rebelia islamskich fanatyków finansowanych i wspieranych przez USA, Arabię Saudyjską, Izrael oraz inne kraje zainteresowane utrzymaniem swojej hegemonii oraz destabilizacją kraju położonego w strategicznym z punktu widzenia geopolityki regionie świata i prowadzącego zdecydowanie antysyjonistyczną i antyglobalistyczną politykę.

Narodowe Odrodzenie Polski, ruch nacjonalistyczny od 30 lat walczący o zachowanie niepodległego bytu naszej Ojczyzny oraz stojący na gruncie zasady, iż Naród, by mógł bez przeszkód wzmacniać się i rozwijać musi bowiem istnieć w ramach stworzonego przez siebie państwa, którego jest jedynym suwerenem, w pełni solidaryzuje się z prezydentem Baszarem al-Assadem popieranym przez znakomitą większość narodu syryjskiego. Pamiętajmy o słowach Ojca Świętego Benedykta XVI: „Syria to przykład tolerancji, koegzystencji i harmonijnych relacji pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami”.

Biuro Informacyjne NOP

Zobacz także: Raport Nicka Griffina z Damaszku

Rozmowa telewizji RT z liderem BNP na temat Syrii:

Syria

 

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

9 Komentarzy

 1. ”Forza Nuova natychmiast zacznie działać w charakterze alternatywnego kanału informacyjnego, celem informowania opinii publicznej o dramatycznym zaognieniu sytuacji w Syrii, które może się skończyć w najgorszy możliwy sposób. Nie tylko ze względu na upadek Syrii, lecz także na jego konsekwencję, jaką będzie wywołanie w Europie terrorystycznej wojny. Zostało to już zapowiedziane przez wielu salafickich imamów, którzy obwieścili, że po ustanowieniu kalifatu na Bliskim Wschodzie, natychmiast skierują atak fundamentalistów na Europę.,,

  Ten cytat zasługuje na opisanie w większym zakresie, otóż nawet jeśli nie uda się rebeliantom zwyciężyć w Syrii i tak spora cześć wróci do Krajów w których się Wychowali, i znacznie zwiększy się fanatyzm islamski w Meczetach, oraz częściej będą wydarzać się jakieś krwawe z sceny, ale nie większe akty terrorystyczne, DLACZEGO? DLATEGO! że System zmieni przez to Lewice na Prawice, a nie dopuści tam Nacjonalistów, przykład Anglii, i co dalej to już bystrzejsi na pewną wiedzą, otóż te akty czy zamachy w pewnym stopniu obarczy się Iran, a ludzie zezłości oraz niedoinformowywania dadzą pewne przyzwolenie na Wojnę, tak jak to miało miejsce 11.09.2001.

 2. Najgorsza zaraza tego świata to neokonsi z USA. Rodzina Bushów ma na swoich rękach krew tysięcy niewinnych ludzi, zabitych w bestialski sposób. Ostatnio aktywny jest też McCain, który otwarcie nawołuje do masakry na Syryjczykach, którzy popierają Assada, czyli de facto do masakry całego narodu. USA same sobie nadały prawo do stanowienia o życiu innych.

 3. Przy okazji:
  Powstała chyba nowa organizacja palestyńska o charakterze pro-Syryjskim:
  Ruch Wolnej Palestyny i jej zbrojny oddział Brygada Abd al-Qadir al-Husajni (imienia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Abd_al-Qadir_al-Husajni)
  Dokonała ataku pierwszego ataku rakietowego na Wzgórzach Golan

  Informacja za: https://www.facebook.com/pages/Wolna-Palestyna/168496236628924

 4. @X ja jestem administratorem na tej stronie i według informacji, których dostaliśmy to nie jest nowa organizacja tylko skrzydło LFWP: Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Jest to organizacja o profilu lewicowym, jednak prowadzi ona sensowna politykę i stoi ona za Assadem od początku

 5. Dzięki za sprostowanie!
  A chodzi o zwykły lewicowy LFWP czy nacjonalistyczny i prosyryjski LFWP Dowództwo Generalne Ahmeda Jibrila?

 6. @X
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/palestynskie-ugrupowanie-wladze-syrii-zezwolily-na,1,5500947,wiadomosc.html tutaj informacja z mediów głównego nurtu. Więc jak widać chodzi jednak o LFWP-KG. Jest to zdecydowanie prosyryjska organizacja, ma nawet swoje biuro w Damaszku i od samego początku „rebelii” bezkompromisowo staje po stronie Assada i na tym tle prowadzili nawet walki z Hamasem. Co do ich charakteru, to nie czuję się kompetentny do kategorycznych sądów: jak dla mnie widać tam marksistowskie elementy połączone z „nacjonalizmem” na BW wszystko inaczej wygląda niż u nas w tej materii

 7. Mi nie mi przeszkadza walki z wojska wojskowej Al-Assada z rakiem USA-Zion, ktory chce zniewolic i syryjski projekt maja echo w Polsce i w calej Europie!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*