Była dziennikarka CNN: Nakazywano nam fałszowanie informacji w celu demonizacji Iranu i Syrii

Była dziennikarka CNN Amber Lyon podzieliła się z opinią publiczną swoimi doświadczeniami z pracy w tej znanej stacji informacyjnej. W jej trakcie otrzymywała wytyczne, w których nakazywano przekazywanie fałszywych informacji lub pomijanie takich, które nie odpowiadały polityce Waszyngtonu. Wszystko w celu wytworzenia poparcia społeczeństwa dla agresji na Syrię i Iran oraz demonizacji tych krajów. Podobny scenariusz miał miejsce przed napaścią na Irak. Amber podkreśliła, iż CNN fabrykuje newsy i manipuluje nimi, gdyż otrzymuje środki od amerykańskiego oraz innych rządów.

Jesienią zeszłego roku, Amber Lyon realizowała dla CNN dokument pt. „iRevolution: Online Warriors of the Arab Spring”, dotyczący roli informatyzacji w procesie rozprzestrzeniania się idei rewolucyjnych na Bliskim Wschodzie. W swoim reportażu zawarła również obszerną relację sytuacji w Bahrajnie, gdzie od 2011r. trwają protesty i zamieszki anty-rządowe. Jest to państwo, które gości na swoim terytorium potężną bazę V Floty amerykańskiej marynarki wojennej. Większość jego mieszkańców to szyici, krajem zaś rządzi sunnicka monarchia, która nie posiada żadnej demokratycznej legitymizacji. Okazjonalnie, w tłumieniu bahrańskich protestów rządzącemu reżimowi pomagają siły policyjne i służby specjalne Arabii Saudyjskiej.

W trakcie realizowania materiału Amber została brutalnie potraktowana przez ok. 20 ciężko uzbrojonych funkcjonariuszy reżimu, którzy przystawili jej i pozostałym zagranicznym dziennikarzom lufy karabinów do głów i rzucili ich na ziemię. Następnie zajęli się usuwaniem niektórych treści z jej kamery. Dziennikarka w swoim reportażu zawarła wiele wywiadów z czołowymi działaczami opozycyjnymi, którzy opowiadali o przypadkach tortur, molestowania seksualnego i innych pogwałceń ludzkiej godności, jakich bahrańska policja i służby specjalne miały się wobec nich dopuścić. Podane zostały również dane dotyczące ofiar śmiertelnych tłumienia demonstracji.

Jakkolwiek dokument w swojej ostatecznej, mocno okaleczonej wersji został pokazany na falach CNN w samych USA, to gałąź CNN International nie dopuściła do jego wyemitowania. W odpowiedzi na ocenzurowanie swojej pracy, Amber oskarżyła CNN o „wysługiwanie się dyktatorom”. Dziś jest jedną z bardziej znanych amerykańskich dziennikarek, które wypowiadają się przeciwko wojnie z Syrią i Iranem.

Na podstawie: LiveLeak.com, PressTV.ir, SANA

amberlyon

Gratka dla anglojęzycznych: 3-godzinny wywiad radiowy z Amber Lyon, podczas którego dziennikarka obszernie porusza tematykę reżimu w Bahrajnie, anty-irańskiej propagandy, medialnej manipulacji i wielu innych kwestii. Gorąco zachęcamy do poświęcenia jednego popołudnia/wieczora na obejrzenie!

***

Przeczytaj także lub obejrzyj filmy!

NIE dla wojny z Syrią! Ocalmy syryjskich chrześcijan!

 NIE dla wojny z Iranem! Ocalmy Amerykę, Europę i świat!

 Wojna z Iranem, to wojna przeciwko Polsce. Oświadczenie Rady Wykonawczej NOP

 Narodowi radykałowie solidarni z Syrią i prezydentem Assadem

Kronika walki nacjonalistycznej Syrii z koalicją syjonistów, globalistów i islamistów
http://www.nacjonalista.pl/tagi/syria/

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do profilu Nacjonalista.pl na Facebooku:

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

 • 21 stycznia 2016 -- Pan Nikt: Permanentna deprawacja. Globalne starcie mocarstw
  Myślę, że z chwilą, kiedy uznasz, iż to, co wykonałeś dla nich jest rzeczywiście tak wartościowe, jak twierdzisz, że jest, i że w związku z tym są oni coś ci dłużni nie tyle pod wz...
 • 13 czerwca 2017 -- Najwyższy Przywódca Iranu: Rząd USA stworzył „Państwo Islamskie”
  Irański Najwyższy Przywódca duchowo-polityczny – ajatollah Ali Chamenei - po raz kolejny przypomniał rzecz oczywistą i obarczył Stany Zjednoczone odpowiedzialnością za destabilizac...
 • 17 lutego 2016 -- Pan Nikt: Rosja. Dziś i jutro
  Transformacja ładu globalnego, przebudowa globalnej architektury układu sił stawiają przed nami wiele pytań i niewiadomych. Proces ten możemy nazywać rewolucją, początkiem zawoalow...
 • 11 lutego 2016 -- Pan Nikt: Prometeusz Wyzwolony
  Tekst ten dedykuję naszym przyszłym niezapowiedzianym gościom o czwartej nad ranem, tj. dzielnym zuchom z Sayeret Matkal, członkom zbrojnego ramienia żydowskiej bezpieki wojskowej,...
 • 22 października 2015 -- Pan Nikt: Wielka geopolityczna zmiana i znikanie Polski
  Wieczna Rosja. Dynamicznie ekspandujące alternatywne centrum przyciągania w ciągu ostatnich trzech tygodni logicznie i konsekwentnie w sposób niezwykle skuteczny i widowiskowy doch...
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

10 Komentarzy

 1. Miejmy nadzieję że nie spotka ją „nagła” śmierć . Brawa dla niej za odwagę .
  Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem , a prawda powstanie .

 2. A co to za odwaga jeśli ujawniła to dopiero po tym jak wyleciała z pracy ?

 3. Amber w zeszłym roku realizowała obszerny reportaż na temat stosowania przemocy, tortur i seksualnego poniżania aresztowanych demonstrantów w Bahrajnie, nie został wyemitowany; o ile dobrze pamiętam to ona sama zwolniła się z CNN.

 4. Ok, tylko czy szanujący się reporter nie powinien odmówić prezentowania newsów jeśli ma pewnośc, że zostały zmanipulowane ?

 5. bolek nie wymagaj od dziennikarzy etycznego podejścia…

 6. zaraz po ataku na WTC wszystkie telewizje nalezace do NATO (takze nasza, ta ktora ma misje) pokazaly islamistow „cieszacych sie z tego zamachu”.
  Ok. 3 tyg potem okazalo sie ze to byly zdjecia z jakiegos swieta, zrobione dlugo przed atakiem na WTC- ale tego juz zadna telewizja nie naglosnila.

 7. Ktos moglby zrobic tlumaczenie i na yt wrzucic i podac nam linka. Byloby swietnie :) )

 8. Od takich ludzi zaczyna się obalanie schematów i naświetlanie patologii i kłamstwa. Od odwagi zwykłych ludzi, którzy po prostu mają dość uczestniczenia w tej farsie pełnej obłudy i fałszu. Chcą wreszcie zacząć normalne życie, bez obciążenia tym ogromem negatywnej energii. I dlatego nie wytrzymują. Pomyślmy o nich wszystkich. O tym, czym ryzykują oni, ich najbliżsi i rodziny. Ale w istocie cena prawdy jest ogromna. Tyle że jeśli pozostaniemy w cieniu z kłamstwem na ustach, to czy będziemy dalej godni nosić miano wartościowych i uczciwych osób?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*