Nacjonaliści w hołdzie Niewiadomskiemu i Dmowskiemu

26 stycznia w Białymstoku z okazji przypadającej niedługo 90. rocznicy śmierci, odbyła się manifestacja poświęcona pamięci Eligiusza Niewiadomskiego. Manifestacja zorganizowana przez Narodowe Odrodzenie Polski zgromadziła kilkadziesiąt osób, które mimo medialnej nagonki zarówno lewackich jak i prawicowych pismaków oraz siarczystego mrozu, przyszły oddać hołd bohaterowi, który oddał swe życie w walce o Wielką Polskę.

NOP Dzielnica Podlaska
bialystok@nop.org.pl

enbia1

Przygotowania do akcji „Życie i śmierć dla Narodu – Roman Dmowski, Eligiusz Niewiadomski” rozpoczęły się w Kielcach na początku stycznia – miasto i okoliczne miejscowości pokryło wówczas ponad 2 tysiące plakatów. Na alarm bić zaczęły lokalne media, zatrwożone szczególnie upamiętnieniem Eligiusza Niewiadomskiego. W sobotę 26 stycznia z kolei, w manifestacji zwołanej przez Narodowe Odrodzenie Polski, pomimo „syberyjskiej” pogody kilkudziesięciu nacjonalistów przemaszerowało przez centrum Kielc.

Demonstrację rozpoczęła miła niespodzianka – odtworzenie zasada ideowych i politycznych NOP odczytanych przez jednego z najbardziej znanych lektorów telewizyjnych i radiowych. W czasie marszu wznoszono okrzyki „Trzecia droga, trzecia droga – NOP!”, „Niewiadomski człowiek zasad”, „Roman Dmowski wyzwoliciel Polski”, „Święta misja święty cel” i wiele innych. Demonstracja zakończyła się pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie kol. Karol Michalski wygłosił krótkie przemówienie. Sobotnia manifestacja to kolejna akcja NOP w Kielcach. Od ponad pół roku za sprawą Narodowego Odrodzenia Polski nacjonalizm stał się widocznym elementem życia obywatelskiego regionu.

swietokrzyskie@nop.org.pl
NOP Dzielnica Świętokrzyska

k07b

Więcej zdjęć z obu wydarzeń na oficjalnej stronie NOP

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

55 Komentarzy

  1. bez sensu spiny na linii ONR – NOP jakbyśmy innych wrogów nie mieli, może jeszcze podzielmy się na pięcioosobowe frakcje …

  2. Bez sensu to się nazywać ONR i promować liberalizm, odcinać się od nacjonalizmu idąc na czele pochodu nacjonalistycznego i co nie tylko.

  3. Bez sensu tez byc w organizacji mieniacej sie rzekomo katolicka,a miec przykladowo nieslubne dziecko,czy zyc w zwiazku niesakramentalnym-sa takie kwiatki tez,wiec wpierw proponuje wyjac belke ze swojego oka,niz szukac szpilki w jakims innym:)

  4. Co? „Brednie siostry Faustyny”? Ten onr to zaprawdę zbiór ZER w mundurkach. Kompromitują tylko przedwojenny ONR, elitę Polski.

  5. @GMO
    Co innego czyjeś prywatne grzechy, a co innego publiczne szmacenie Świętej katolickiej, a przez to całego Kościoła. Nie wiesz, że największa biada tym, którzy zgorszenie sieją? :-) Ładna mi „szpilka” i ładna „belka”, chyba ci się ligi pomieszały.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*