Poznań: Zapraszamy na manifestację “Za wolność i chleb! Wczoraj i dziś!”

“Za wolność i chleb! Wczoraj i dziś!”. Pod takim hasłem, 30 czerwca ulicami Poznania przemaszerują patrioci pragnący przypomnieć mieszkańcom stolicy wielkopolski o buncie Wielkopolan z 1956 roku wobec ówczesnego systemu komunistycznego. Wydarzenia z czerwca 56 roku były pierwszymi w powojennej Polsce, na tak dużą skalę wystąpieniami robotniczymi. Złe warunki pracy, brak odpowiedniego sprzętu do wykonywania zawodu, systematycznie pogarszający się poziom życia, ubóstwo, brak podwyżek, wszechobecna cenzura, tłumiona przez aparat władzy wolność, wszystko to sprawiło, że ludzie chcąc walczyć o swoje prawa i godne warunki życia wyszli na ulice z hasłem wolności i chleba.

Poznański Czerwiec’ 56 w historii określa się mianem pierwszego generalnego strajku w PRL, którego początek miał miejsce w zakładach Hipolita Cegielskiego ( wtedy zakłady im. J. Stalina). Tuż po godzinie 6:00 tłumy robotników przemaszerowały do centrum miasta, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Wkrótce do wielotysięcznego tłumu dołączyli pracownicy z innych fabryk, jak i zwykli mieszkańcy Poznania przeobrażając strajk w prawdziwą rewoltę przeciwko ciemiężcy. Pierwszy ” krzyk wolności” został krwawo stłumiony. Naprzeciw ludziom pracy rzucono czołgi i regularne odziały wojska. Mimo bezpardonowego stłumienia oporu mieszkańców Poznania, krzyk wołania o wolność przetrwał docierając do następnych pokoleń żyjących pod komunistycznym jarzmem. Dziś, po ponad 56 latach od tamtych wydarzeń i 33 latach od zmiany systemu na “demokratyczny”, nie wszystko wygląda tak kolorowo jak przedstawiają to jaśnie panujące nam kasty polityczne.

W tworze zwanymIII Rzeczpospolitą mamy do czynienia z takimi problemami jak bezrobocie sięgające aktualnie prawie 14 %, wzrastające nieustannie ceny paliw i towarów pierwszej potrzeby, wyzysk ludzi pracujących za marne grosze na umowach zlecenie tzw. śmieciowych, masowa emigracja za pracą, ostatnia reforma emerytalna, represje za poglądy, zwalczana wolność słowa na stadionach piłkarskich, brutalność metod polskiej policji.

30 czerwca spotkajmy się na ulicach Poznania i przypomnijmy o czerwcowych wydarzeniach. Wyraźmy też swoje niezadowolenie z aktualnych problemów trapiących polskie społeczeństwo. Niech głos sprzeciwu i oporu zabrzmi na naszych ulicach! Zapraszamy!

Demonstrację organizują Autonomiczni Nacjonaliści z Wielkopolski. Patronat medialny nad akcją objęły: portal niezależnych nacjonalistów Autonom.pl, internetowy dziennik narodowo-radykalny Nacjonalista.pl.

Podstawowe informacje dotyczące demonstracji:

- wszystkie banery i transparenty rozkładamy po bokach, wzdłuż kolumny demonstrantów;

- uprasza się o nie przynoszenie własnego sprzętu nagłaśniającego;

- każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania uwag i poleceń organizatorów;

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/poznanskiczerwiec

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Komentarzy

  1. antifa chce robić kontrę http://antifa.bzzz.net/images/plakat_copy.jpg
    nie ma to jak mieć zamiast mózgu wodę..

  2. Japier***, kot się jeszcze bawi w antifę?!!!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*