Zapraszamy do Warszawy na demonstrację poparcia dla serbskiego Kosowa 2012

Oderwanie od Serbii historycznej dla niej prowincji Kosowo było ciosem zadanym narodowi serbskiemu przed czterema laty przez połączone siły NATO i UE. Polska choć oficjalnie widniała wśród ponad siedemdziesięciu krajów uznających nowe „niepodległe państwo”, w rzeczywistości pozostawała miejscem, z którego nieprzerwanie płynął głos dobitnie ukazujący prawdziwe stanowisko Polaków w kwestii ograbienia bratniego nam narodu z ich ziemi. Dziesiątki demonstracji i pikiet, niezliczone ilości akcji informacyjnych na obszarze całego kraju, transparenty i tematyczne okrzyki na stadionach, stały aktywizm uliczny, czy wreszcie niosące wsparcie wizyty polskich patriotów w Serbii i na terenie Kosowa – to wszystko działo się przez ostatnie cztery lata. Sprawa Kosowa w dalszym ciągu nie straciła na aktualności, przy okazji przenikając się z kilkoma wątkami polskimi, dlatego też podobnie jak w zeszłym roku, warszawscy Autonomiczni Nacjonaliści wspólnie z inicjatywą Polacy na Rzecz Serbskiego Kosowa i stowarzyszeniem Zjednoczony Ursynów organizują demonstrację przypominającą o smutnej rocznicy oderwania Kosowa od Serbii oraz piętnującą obecną sytuację na Bałkanach.

18 lutego przejdziemy najbardziej reprezentatywnymi ulicami Warszawy, aby ukazać nasze duchowe wsparcie dla nieprzerwanych dążeń Serbów do odzyskania kolebki swojej państwowości. Ustawiane od wielu miesięcy serbskie żywe barykady na granicach z Kosowem, stałe fizyczne ataki natowskich sił KFOR na serbskich obywateli, usilnie wyciszana sprawa rządu quasi-państwa Kosowo składającego się z mafijnej kliki (zamieszanej m.in. w masowe mordy na Serbach, nielegalny handel organami, czy obrót narkotykami i bronią), kontynuacja podjętych w 1999 roku w byłej Jugosławii amerykańskich „humanitarnych bombardowań” w wielu innych krajach na świecie (wszystko to w imię „pokoju i demokracji”), czy represjonowanie przez obecne władze Serbii nacjonalistów przypominających o serbskości Kosowa – obok każdego z tych wątków nie można przejść obojętnie. Wychodząc razem na ulice Warszawy ponownie przypomnimy nasze niezmienne stanowisko w tej sprawie. Kosowo jest serbskie!

Gdzie: Warszawa, Ogród Saski (róg Marszałkowskiej i Królewskiej)

Kiedy: 18.02.2012 (sobota)

Godzina: 17:00

Podstawowe informacje dot. demonstracji:

- na akcji mile widziane są flagi narodowe Polski oraz Serbii, a także tematyczne transparenty;

- każdy z uczestników jest zobowiązany do przestrzegania uwag i poleceń organizatorów;

- uprasza się o nie przynoszenie własnego sprzętu nagłaśniającego;

- każda z przybyłych na pochód organizacji może wyeksponować tylko jeden baner/transparent z nazwą swojego ugrupowania;

- wszystkie banery i transparenty rozkładamy po bokach, wzdłuż kolumny demonstrantów;

- zabronione jest eksponowanie symboli partii politycznych w jakiejkolwiek formie (flagi, transparenty, części garderoby)

Tegoroczna demonstracja dedykowana jest pamięci bojowników „za naszą i waszą wolność”:

- prof. dr hab. Marian Błażejczyk – członek czetnickiej Jugosłowiańskiej Armii w Ojczyźnie (JVO), następnie wcielony do Ravanickiej Brygady, która toczyła walki na terenie niemalże całej Jugosławii, m.in. w Jastrepcu, Kopoaniku i Bukowiku. Emerytowany pracownik Instytutu Nauk Prawnych PAN, długoletni Kierownik Zespołu Ustroju i Prawa Rolnego INP. Kierownik Studiów doktoranckich, promotor wielu rozpraw doktorskich.

- Dragan Sotirovič – serbski czetnik, kapitan armii jugosłowiańskiej oraz dowódca 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich Armii Krajowej, kawaler orderu Virtuti Militari V klasy. Dowodził oddziałami podczas wyzwalania Lwowa w czasie akcji Burza. Orderem Virtuti Militari za zasługi został odznaczony 27 lipca 1944 przez pułkownika Władysława Filipkowskiego.

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

5 Komentarzy

  1. Te zakazy dla partii są zupełnie bez sensu. Jeszcze bym zrozumiał, że dla wszystkich partii oprócz NOPu – wówczas nawet bym przyklasnął.

  2. @Arkadiusz Rzepiński,
    No to zrozumiesz, gdyż zakaz nie dotyczy NOP.

  3. No to fajnie. Warto takie rzeczy wyjaśniać, bo to może rodzić niepotrzebne nieporozumienia.

  4. Trzeba niestety pamiętać o wstydliwym fakcie, że tzw. „polskie” rządu od lat dziewięćdziesiątych zachowywały się haniebnie wobec Serbów. Zapoczątkował to „polski” premier T. Mazowiecki, specjalny wysłannik ONZ, swoim stronniczym, antyserbskim zachowaniem, a następnie raportem z wojny w Bośni. Później nie było lepiej. Np. wspierano NATO w czasie bombardowań Serbii w roku 1999, a ostatnio Polska (Sikorski), jako jedno z pierwszych państw europejskich uznała Kosowo. Mam nadzieję, że kiedyś winni temu „Polacy” z rządu poniosą stosowne konsekwencje.

  5. Proszę mi wskazać osoby ,które w Polsce ponoszą konsekwencje za cokolwiek np.stan wojenny – mnożyć przykłady można wiele. Sercem popieram manifestację.Serbowie to naród ,który przeciwstawił się unijnym hegemonom, dlatego należy ich wspierać.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*