Jacek Bartyzel: O Krzyżu Celtyckim i jego wrogach

Mała jak komar, lecz dokuczliwa też jak komar, lewacka partyjka żydobolszewika Zandberga znowu czepia się Krzyża Celtyckiego i ma czelność domagać się od ministerstwa sprawiedliwości, żeby uznać go za symbol „totalitarnej ideologii”.

Zapamiętajcie sobie, czerwone gnomy, że Krzyż Celtycki to uznany przez Kościół symbol naszej, chrześcijańskiej wiary i piękny przykład inkulturacji solarnej tradycji indoeuropejskiej. Idźcie na jakikolwiek cmentarz w Anglii, Walii, Szkocji, Bretanii czy Irlandii. A jak się będziecie dalej ciskać, to się wam krzywe nóżki mogą zaplątać między sierpem a młotem i sami sobie zrobicie krzywdę.

***

Ucieszył mnie werdykt Sądu Okręgowego w Warszawie, dotyczący symboli przyjętych przez NOP, zwłaszcza czcigodnego krzyża celtyckiego, stanowiącego przecież wspaniały przykład udanej inkulturacji przez chrześcijaństwo symboli kultur przedchrześcijańskich. Warto zwrócić też uwagę na jeden krzepiący aspekt: polski sąd okazał tym samym swoją niezależność od orzecznictwa sądu niemieckiego, który w 2008 roku krzyża celtyckiego zakazał jako rzekomego symbolu neofaszystowskiego. Jest zatem nadzieja, że Frau Aniela i jej postępowe gestapo jeszcze wszystkiego u nas nie może.

Jacek Bartyzel

Źródło: facebook

Krzyż-celtycki

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*