Gazeta Wyborcza alarmuje: 10 tys. „skrajnych nacjonalistów” przyjedzie do Wrocławia

Jak zwykle w okolicach Święta Niepodległości zaczyna się ujadanie Głosu Tel Awiwu oraz tego typu środowisk, dla których kłamstwa i oszczerstwa to chleb powszedni. VI Marsz Patriotów, który 11 listopada odbędzie się we Wrocławiu, stał się okazją dla michnikowców do powtarzania tych samych, oklepanych opowieści o „ekstremistach i rasistach”. „Intelektem” błysnął niejaki józef pinior (pisownia właściwa), senator PO, który na łamach Gazety wezwał do zakazania Marszu i  wybełkotał: „Jeśli tego nie zrobimy, naziści nabiorą pewności siebie i będzie ich coraz więcej”.

NOP w święto niepodległości chce w mieście zorganizować marsz na 10 tys. osób. To może być największy zlot skrajnych nacjonalistów we Wrocławiu od lat. Manifestacja w „obronie niepodległej Polski” ma się odbyć 11 listopada. Jej organizatorzy, czyli Narodowe Odrodzenie Polski, zapowiadają start o godz. 17 sprzed Dworca Głównego i przejście ulicami: Hugona Kołłątaja, Piotra Skargi, Kazimierza Wielkiego i Eugeniusza Gepperta. Pochód miałby iść przez plac Solny i zakończyć się pod fontanną w Rynku około godz. 21.

Profesor Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, w przeszłości nieraz dawał wyraz oburzeniu z powodu nacjonalistycznych marszów. Według niego liczba zgłoszonych tym razem uczestników pozwala przypuszczać, że do Wrocławia zjedzie skrajna prawica z całej Polski.

Przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, Nowoczesnej Ryszarda Petru i Partii Razem zaapelowali do prezydenta Dutkiewicza, aby nie wyraził zgody na organizację Marszu Patriotów. Zapewne dla liberalno-lewicowych degeneratów powodem jest liczne grono patriotów biorących udział w wydarzeniu, w tym całe rodziny z dziećmi, dla których ważna jest idea Wolnej i Niepodległej Polski.

Na podstawie: GW/onet.pl

mp2014

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*