Wrocław: Fotorelacja z manifestacji w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Przedstawiamy zdjęcia z manifestacji w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, która odbyła się we Wrocławiu i została zorganizowana przez Narodowe Odrodzenie Polski, przy licznym wsparciu kibiców Śląska Wrocław, Sparty Wrocław, Chrobrego Głogów  oraz wrocławian, którzy w tym dniu nie zapomnieli o bohaterach.

Demonstracja, w liczbie przekraczającej znacznie tysiąc osób (PAP podaje liczbę 1000, Gazeta Wrocławska i portal MMWrocław 2000) przeszła z wrocławskiego rynku pod pomnik Witolda Pileckiego, gdzie organizatorzy wygłosili przemówienie. Następnie głos zabrali kombatanci, którzy opowiadali o walce i represjach jakie spotkały ich podczas walki w podziemiu.

Patronat honorowy objęły :
Związek Żołnierzy NSZ
Stowarzyszenie Żołnierzy AK i WiN im. mjr Zapory

Akcji patronowały portale :
www.wroclawianie.info
www.fanslask.com
www.nacjonalista.pl
www.fuckpc.com
www.autonom.pl
www.nsz.com.pl

Treść przemówienia:

Witam wszystkich i imieniu organizatorów dziękuję za udział w marszu.

Chciałbym zacząć od przypomnienia słów Stanisława Żochowskiego, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, który tak pisał po latach walki: „Wiosna topi bałwany, ale te ulepione z propagandy i dezinformacji – trwają”.

Kiedy rok temu pierwszy raz obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych chcieliśmy wierzyć, że propaganda komunistyczna i ignorancja III RP wyparowały bezpowrotnie

Symbolicznie do tego dnia wyklętymi był Łupaszko, Kuraś-Ogień, rotmistrz Pilecki i wielu innych….i zasłużenie przywróceni zostali oni pamięci narodowej Polaków.

Ale okazuje się, że wolność słowa, prawda i pamięć w demoliberalnej rzeczywistości reglamentowana jest przez poprawność polityczną. Jest kategoria formacji, postaci i wartości, które skutecznie próbuje się obrzydzać lub po cichu wykluczać i zamiatać na śmietnik historii.

Czyż nie jest do dnia dzisiejszego obrzydzana Grupa Szańca, która jako pierwsza głośno mówiła o dwóch wrogach i nie potrzebowała do tego tragizmu Powstania Warszawskiego i doświadczenia Procesu 16?

Czyż nie pomniejsza się roli Narodowych Sił Zbrojnych, które jako pierwsze zwalczały tych dwóch wrogów i likwidowały czerwonych i brunatnych kolaborantów?

Czyż nie próbuje się wykluczyć Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, który choć młody wiekiem poprzysiągł „Śmierć-Wrogom-Ojczyzny”?

I czy nie jest wyklętym do dnia dzisiejszego Adam Doboszyński – Polityczny Żołnierz, który  postanowił ni e zatrzymywać się w pół drogi i zapłacił za to najwyższą cenę.

I my również nie powinniśmy zatrzymywać się w pół drogi w przywracaniu całej prawdy, aby bohaterom stawiać pomniki, a wątpliwe autorytety usuwać z piedestału.

Nie zapomnimy o nich. Nie pozwolimy zapomnieć naszym dzieciom. Nie pozwolimy pomijać ich historykom, nie pozwolimy opluwać dziennikarzom, nie pozwolimy przemilczać ich pamięci politykom.

Czas, aby wiosna pamięci przyszła też dla nich!

Chwała bohaterom! Cześć ich pamięci.


Oficjalny film

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Komentarzy

  1. Hiszpański portal Tribuna de Europa o akcji:
    http://www.tribunadeeuropa.com/?p=11299

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*