United Patriots

O nas

Przygoda z muzyką dla każdego z nas zaczęła się już kilka/kilkanascie lat temu. Mimo to dopiero w 2009 roku rozpoczęliśmy regularne próby w obecnym składzie, który przedstawia się następująco: Grabarz – Bębny; Franklin – Bas; Dachu – Gitara; OrzechWML – Gitara; Tusek – Wokal; G.- Wokal; oraz Orzech – Manager. Członkowie grupy wywodzą się głównie z ruchów patriotycznych i  kibicowskich.

Formacja UP jest alternatywą dla osób ceniących sobie cięższe brzmienia, rockowy klimat traktujący o kibicach i ich codziennym życiu oraz „świeżą krwią” wśród polskiej podziemnej sceny narodowej.

Poza tematyką kibicowską, możemy odnaleźć treści historyczne i społeczne, spychające mit politycznej poprawności, na margines życia. Ponadto zauważalna jest  fascynacja  kulturą lokalną zawartą w tytułowym utworze, odwołującym się do spuścizny kulturowej Kaszub i Pomorza.
Muzycznie grupa klasyfikuje się pomiędzy rockowym wyraźnym brzmieniem, a ciężkim metalem zabarwionym charakterystyczną linią melodyjną. Z uwagi na niejednorodny gatunek, może być smakowitym kąskiem, nie koniecznie dla jednej grupy odbiorców.
Za jakiś czas mamy w planach wydanie kolejnego materiału. Jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o nas usłyszycie!

Nasza płyta

United Patriots – Pomorzanie

Do kupienia tutaj: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2558511

Teledysk promujący płytę:

Trailer płyty:

Kawalek nr.10 – Pomorzanie
http://www.youtube.com/watch?v=jaukoyj5mw0

Kawalek nr.6 – Zjednoczeni Patrioci
http://www.youtube.com/watch?v=RCUwcR7SWvc

Kawalek nr.2 – Jesteś żałosny (cover Ultima Frontiera – Sei un patetico)
http://www.youtube.com/watch?v=w0ZFjHHGNI4

Okładka: