FAQ

Czym jest społeczność Nacjonalista.pl?

Społeczność Nacjonalista.pl jest praktycznie tym samym co w obecnej chwili oferują takie portale jak Facebook,  Nasza Klasa czy Twitter. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje możliwość prowadzenia swojego profilu, tworzenia listy znajomych, uczestniczenia w grupach tematycznych.

Co daje mi posiadanie konta na Nacjonalista.pl?

Dzięki rejestracji na portalu i posiadaniu własnego profilu otrzymujesz możliwość:
- zapraszania swoich znajomych i wzajemny podgląd działalności na portalu
- prywatne wiadomości
- pisanie w swoim profilu (to co napiszesz jest widoczne dla wszystkich zarejestrowanych)
- dodanie zdjęć i grafik, które mogą być widoczne publicznie lub tylko dla Twoich znajomych
- tworzenie katalogu linków (funkcja ta obsługuje linki z wielu portali takich jak Youtube, Flickr, dzięki czemu dodane treści są prezentowane w sposób przejrzysty, a dotarcie do nich odbywa się całkowicie z poziomu portalu)
- tworzenie grup tematycznych (szczegóły poniżej)
- dodawanie swoich tekstów i wpisów na blogu (więcej w FAQ)
- komentowanie treści pojawiających się na portalu.

Teksty na portalu

Każdy zarejestrowany użytkownik posiada możliwość dodawania tekstów do wszystkich działów portalu.  Każdy wpis zanim zostanie opublikowany musi być zaakceptowany przez redaktora portalu.

Jak dodać tekst na portal?

- Aby dodać tekst należy się zalogować i kliknąć w link „Dodaj tekst” w górnym menu strony
- Wypełnić: tytuł, treść, wybrać kategorię wpisu i dodać tagi (nie wypełniamy dodatkowych pól)
- Jeżeli chcemy do tekstu dodać obrazek, należy go wgrać na jeden z serwisów hostujących (np. http://imageshack.us lub http://imagefrog.net/)
- Linki ze zdjęciami, które otrzymamy należy wkleić na samym końcu tekstu, dzięki czemu redaktorzy będą mogli je dodać przy akceptacji. Należy pamiętać, że zdjęcia/grafiki muszą być naszego autorstwa.
- Istnieje możliwość zamieszczenia filmu z serwisu YouTube, w tym celu wystarczy wkleić go w treści i automatycznie zostanie wyświetlony w danym miejscu.
- Po dodaniu wszystkich niezbędnych elementów klikamy w przycisk „Zapisz szkic„, a następnie „Podejrzyj”, dzięki czemu zobaczymy jak nasz tekst będzie wyglądał.
- Jeżeli uważamy, że wszystko jest tak jak chcieliśmy to wystarczy wysłać tekst do akceptacji, przez naciśnięcie przycisku „Zapisz do przeglądu„.
- Ponowna edycja tekstu jest możliwa tylko do momentu akceptacji przez redaktora. Zatwierdzone teksty nie mogą być edytowane przez dodającego.

Uwagi

- Tylko poprawnie podesłane teksty będą publikowane.
- Nadal można podsyłać teksty drogą elektroniczną na e-mail: kontakt@nacjonalista.pl
- Redakcja portalu pozostawia sobie prawo do nie publikowania podesłanych tekstów, które zawierają błędy językowe lub treść nie odpowiada polityce portalu Nacjonalista.pl

Blogi użytkowników

Czym są blogi użytkowników?

Blogi użytkowników nie są jasno określone, a tematyka może być dowolna. Możesz opisać swoje przemyślenia na tematy ważne, lub podzielić się z innymi ciekawą informacją lub relacją z wycieczki. Pamiętaj jednak, że piszesz na portalu ściśle związanym z ideologią narodową i zanim zechcesz coś dodać pomyśl czy to kogoś zainteresuje.

Jak dodać wpis do bloga?

Podobnie do dodawania tekstów na portal (patrz. pkt. 1) publikujemy swoje wpisy blogowe. Dodatkowo musimy:

- Dodać przed tytułem swój nick w formie „Nick: Tytuł”
- Wybrać kategorię „Blogi użytkowników”

Po dodaniu przynajmniej 5 wpisów każdy użytkownik otrzyma swoją podkategorię, co będzie równoznaczne ze stworzeniem dla niego „imiennego” bloga, który będzie widoczny na stronie głównej i będzie posiadał odrębną stronę. Każdy kolejny wpis blogowy należy wtedy już przypisać do swojej kategorii.

Co to są grupy tematyczne?

Grupy tematyczne pozwalają na zrzeszanie się i wymianę poglądów w ramach określonego tematu. Występują 3 rodzaje grup:

- grupą publiczną

* Każdy użytkownik serwisu może dołączyć do tej grupy.
* Ta grupa pojawi się w katalogu grup i w wynikach wyszukiwania.
* Treści umieszczone na stronach grupy i aktywność jej członków będą widoczne dla każdego użytkownika serwisu.

- grupą prywatną

* Tylko użytkownicy, którzy poproszą o członkostwo i zostaną zaakceptowani mogą dołączyć do grupy.
* Ta grupa pojawi się w katalogu grup i w wynikach wyszukiwania.
* Treści umieszczone na stronach grupy i aktywność jej członków będą widoczne jedynie dla członków grupy.

- grupą ukrytą

* Tylko użytkownicy, którzy zostaną zaproszeni mogą dołączyć do grupy.
* Ta grupa nie pojawi się w katalogu grup i w wynikach wyszukiwania.
* Treści umieszczone na stronach grupy i aktywność jej członków będą widoczne jedynie dla członków grupy.

W ramach swojego konta, każdy użytkownik może utworzyć jedną grupę prywatną i jedną grupę ukrytą, automatycznie stając się jej administratorem. Grupa publiczna zarezerwowana jest wyłącznie dla redakcji portalu. W wyjątkowych okolicznościach, może być przypisana do użytkownika, ale tylko po wcześniejszym kontaktu z redakcją. Tworzona grupa musi posiadać konkretny cel i nie może być powieleniem innej grupy, która już w serwisie funkcjonuje.

W ramach grupy można dodatkowo:
- prowadzić forum dyskusyjne
- dodawać zbiory linków, które będą przywiązane do grupy (funkcja ta dodatkowo obsługuje linki z wielu portali takich jak Youtube, Flickr, dzięki czemu dodane treści są prezentowane w sposób przejrzysty, a dotarcie do nich odbywa się całkowicie z poziomu portalu)

Czy jeszcze mam jakieś dodatkowe możliwość?

Na chwilę obecną oferujemy dodatkową możliwość, która ułatwia dyskusję w popularnych tematach. Jeżeli chcesz, aby dany użytkownik otrzymał powiadomienie o Twoim komentarzu, opinii skierowanej do niego, dodaj do wpisu następującą treść: @nick_danej_osoby. Powiadomienia będą pojawiały się na górnym pasku, oraz w zakładce Tablica (Wzmianki)

Jak mam się po tym wszystkim poruszać?

Całą społeczność obejmują 2 zakładki, które po zalogowaniu są zawsze widoczne na górze strony (szary pasek):
- Moje konto (tutaj znajdziesz wszystko co jest związane z Twoim profilem)
- Społeczność:
* Tablica (miejsce, gdzie widać wszystkie aktywności na portalu, łącznie z tym co napiszesz w swoim profilu. Nie pojawiają się tutaj informację z grup ukrytych i prywatnych)
* Użytkownicy (lista wszystkich aktywnych użytkowników, którzy ostatnio byli zalogowani na stronie. Możesz tutaj także wyszukać osobę po nicku i zaprosić ją do znajomych)
* Grupy tematyczne (lista wszystkich grup tematycznych – oprócz ukrytych (chyba, że w nich uczestniczysz), możesz tutaj stworzyć własną grupę, zapisać się do już istniejącej lub po prostu sprawdzić aktywność w grupach, do których należysz)
* Linki (zbiór wszystkich linków udostępnionych przez innych jako publiczne, możesz je przeglądać i komentować)

Zasady korzystania ze społeczności Nacjonalista.pl

Wszystkie moduły związane ze społecznością Nacjonalista.pl zostały stworzone dla użytkowników, aby dać im jak największą swobodę w wymianie poglądów, zrzeszania się i pozyskiwania informacji. Nic jednak nie może odbyć się bez pewnych zasad, które niniejszym prezentujemy:
- Zabrania się reklamowania innych stron w sposób uciążliwy dla innych użytkowników. Jeżeli zrobiłeś to już raz, to wystarczy. Proceder SPAMowania będzie karany blokadą konta. Jeżeli chcesz się u nas zareklamować to uzyskaj najpierw zgodę redakcji.
- Pamiętaj, że portal funkcjonuje na zasadach zawartych w polskim prawie. W ramach grup prywatnych, otwartych, własnego profilu i komentarzy nie umieszczaj treści niezgodnych z kodeksem karnym. Takie wypowiedzi będą usuwane, a nagminne łamanie tego punktu również będzie prowadziło do blokady konta.
- Korzystając z serwisu akceptujesz regulamin portalu, który znajdziesz tutaj: REGULAMIN

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, lub coś nie jest dla Ciebie jasne – napisz do nas: kontakt@nacjonalista.pl