Veneto Fronte Skinheads kontra antyfaszyści

29 listopada 2017 roku w mieście Como do lokalu w którym trwało spotkanie „postępowców” działających na rzecz imigrantów z Afryki i Azji wkroczyło 13 działaczy Veneto Fronte Skinheads. Otoczyli lewicowo-liberalnych janczarów, rozdali im ulotki oraz zmusili do wysłuchania oświadczenia potępiąjącego globalizm, kapitalizm oraz masową imigrację. Wydarzenie wywołało we Włoszech antyfaszystowską gorączkę i lament na „faszystowską przemocą”, choć nikt nie ucierpiał. Nasi włoscy koledzy padli ofiarą medialnej nagonki i represji ze strony demokratycznego wymiaru niesprawiedliwości. Próżne jednak nadzieje na to, że nacjonaliści poddają się.

Giordano Caracino, rzecznik VFS, bez ogródek w jednym z wywiadów powiedział:

Faszyzm miał absolutnie pozytywny wpływ na Włochy, przede wszystkim ze społecznego punktu widzenia. Mussolini był wybitnym mężem stanu. W czym się pomylił? Przegrał wojnę.

Nie wierzę w społeczeństwo wielorasowe. Każdy naród powinien mieć własne terytorium, a każde terytorium swój naród. Wszyscy czarni powinni zostać wydaleni z Włoch, chcemy tu tylko Włochów. Czarny nie może stać się Włochem.

Veneto Fronte Skinheads to jedna z najstarszych organizacji nacjonalistycznych we Włoszech – istnieje od 1986 roku. Działa nie tylko na polu szeroko rozumianej kultury (festiwale i koncerty muzyczne), ale przede wszystkim polityki. Działacze organizują manifestacje, konferencje, startują w wyborach na szczeblu lokalnym. Zdecydowanie występują przeciwko liberalizmowi i marksizmowi, podkreślając konieczność formacji w duchu Tradycji. W ltach 90-tych o działalności VFS informował magazyn „Szczerbiec”.

Na podstawie: VFS/nacjonalista.pl

vfs

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*