Narodowi syndykaliści w hołdzie Błękitnej Dywizji

W rocznicę bitwy pod Krasnym Borem, ponad 500 hiszpańskich narodowych syndykalistów oddało hołd żołnierzom Błękitnej Dywizji, którzy bohatersko i z poświęceniem walczyli z bolszewizmem na froncie wschodnim. Nasi koledzy z ojczyzny Cervantesa nie zapominają o poległych falangistach do końca wiernych Idei.

Obrona Krasnego Boru (10.02.1943) była najcięższą próbą dla Błękitnej Dywizji, z której wyszła ona zwycięsko. Co prawda Sowieci przełamali pierwszą linię obrony, ale druga i trzecia wytrzymały impet. Porównując siły obu stron można stwierdzić, iż przewaga rosyjska w piechocie wynosiła 10:1, w artylerii 4:1. W czołgach porównanie nie było możliwe, gdyż Hiszpanie ich po prostu nie mieli. 10 lutego 1943 roku po dwugodzinnym ostrzale z co najmniej 700 dział Rosjanie ruszyli do ataku. Błękitna Dywizja broniła się dzielnie mimo znacznej przewagi przeciwnika. Szacuje się, że straty Hiszpanów sięgały około 2000 zabitych i rannych oraz 300 wziętych do niewoli. Ten niewielki zysk w postaci zajętego terenu mógł kosztować Rosjan nawet ponad 10 000 żołnierzy. Ta heroiczna walka „Dawida z Goliatem” nie przeszła bez echa zarówno u Niemców jak i aliantów.

Walczyli za Boga, Hiszpanię i Rewolucję Narodowo-Syndykalistyczną! Chwała żołnierzom Błękitnej Dywizji – bohaterom Europy!

10 de febrero de 1943, más de 2.000 muertos españoles, Caídos en la lucha por defender a Europa del comunismo y del sionismo. Nosotros nunca los olvidaremos. ¡Arriba Europa! ¡Arriba España!

da1

da2

DivisionAzul

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*