Globalny kapitalizm: W 2017 roku 82% światowego bogactwa trafiło do 1% ludzi

82 proc. majątku wygenerowanego w 2017 r. trafiło do 1 proc. najbogatszych ludzi, podczas gdy najbiedniejsza połowa ludzkości nic nie otrzymała – wynika z opublikowanego raportu międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam. Dokument ukazuje, że w 2017 r. 3,7 mld ludzi nie powiększyło swojego majątku.

W dorocznym raporcie Oxfamu zatytułowanym „Nagradzać pracę, nie bogactwo” poinformowano też, że między marcem 2016 r. a marcem 2017 r. liczba miliarderów na świecie rosła o 1 osobę co drugi dzień. Podkreślono, że w USA trzy najbogatsze osoby posiadają majątek równy bogactwu biedniejszej połowy obywateli. Z danych organizacji wynika, że 42 najbogatszych ludzi na świecie ma tyle majątku co 3,7 mld biedniejszej połowy ludności świata. I nie ma perspektyw, by pod tym względem było lepiej. Raczej należy się spodziewać, że będzie jeszcze gorzej. Prezes spółki tekstylnej w ciągu czterech dni zarabia tyle, ile pracownica fabryki w Bangladeszu przez całe swoje życie.

Dane z ostatnich lat „pokazują, jak nasze gospodarki nagradzają raczej bogactwo niż ciężką pracę milionów ludzi” – powiedziała telewizji Reutera dyrektor Oxfam International Winnie Byanyima. „Wykorzystujemy ludzi, którzy wytwarzają nasze ubrania, którzy składają nasze telefony, uprawiają żywność, którą jemy, aby zagwarantować ciągłe dostawy niedrogich produktów, ale też by zwiększać zyski firm i ich bogatych inwestorów” – mówiła.

Wszystkie narody muszą się zjednoczyć, aby zniszczyć globalny kapitalizm i międzynarodową oligarchię finansową. Nie ma innej drogi, aby wyeliminować współczesne plagi: wyzysk, masową imigrację i lichwę.

Na podstawie: forsal.pl/nacjonalista.pl

NWO

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*