Głos katolickiego rozsądku: Bp Richard Williamson o teoriach spiskowych

Bp Richard Williamson to bez wątpienia jeden z najbardziej znienawidzonych biskupów katolickich na świecie. Bezkompromisowy w obronie Wiary, bezkompromisowy w poglądach nienależących do sfery sacrum. Zdecydowany krytyk posoborowia, liberalizmu i marksizmu. W jednym ze swoich tekstów odniósł się do zagadnienia teorii spiskowych, prezentując zdroworozsądkowe podejście, podzielane także przez redakcję portalu Nacjonalista.pl:

Teorie spiskowe, jak ta dotycząca Żydów spiskujących nad opanowaniem świata, są aktualne, ale są dwie skrajności, między którymi mądrze jest, ale nie łatwo, zachować odpowiednią równowagę. Większość ludzi za środkami masowego przekazu uważa, że wszystkie teorie spiskowe są nonsensem, a jedyni ludzie, którzy w nie wierzą, to „oszołomy spiskowe”. Z drugiej strony, mała mniejszość ludzi, ale z silnymi przekonaniami, twierdzi, że wszystkie wydarzenia światowe dadzą się wyjaśnić za pomocą takiej lub innej konspiracji, zwłaszcza konspiracji żydowskiej. Istotna prawda najlepiej została wyrażona przez słynnego pisarza kościelnego 1800 lat temu.

Tertulian (160-220) powiedział, że Wiara katolicka i żydowska siła są jak dwie szale jednej wagi: gdy Wiara katolicka idzie w górę, żydowska siła idzie w dół, a gdy Wiara katolicka idzie w dół, żydowska siła idzie w górę. Ale Wiara przewyższa siłę. Dlatego pierwszorzędnym problemem nie są Żydzi, ale wzrost lub spadek Wiary wśród ludzi. Oto dlaczego spiski istnieją, mają ważną rolę do odegrania i nie powinny być po prostu lekceważone, jednakże centralnym problemem jest to, że ludzie odwracają się od prawdziwego Boga w Jego jedynym prawdziwym Kościele. W skrócie – i to jest kluczowy punkt – goje mogą obwiniać jedynie samych siebie jeśli żydowska siła jest dzisiaj tak wielka.

My też od zawsze powtarzamy: pierwszą przyczyną siły naszych wrogów jest upadek Wiary. Jak mawiał Leon Degrelle, rewolucja ducha jest fundamentem.

Na podstawie: dinoscopus.org/nacjonalista.pl

bpw1111

***

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz


Warning: _() expects exactly 1 parameter, 2 given in /home2/nacjonal/public_html/wp-content/themes/weekly_v1.0.1/comments.php on line 35

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*