„Finlandia dla Finów!” – tysiące nacjonalistów na ulicach Helsinek

Narodowi socjaliści, tradycyjni nacjonaliści, patrioci – tysiące osób pojawiło się na ulicach fińskiej stolicy, aby w dwóch marszach upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości.

Pierwszy został zorganizowany przez działaczy Nordyckiego Ruchu Oporu i miał charakter zdecydowanie antysystemowy i antyglobalistyczny. Nasi koledzy dobrze wiedzą, iż same „wspominki” są całkowicie bezproduktywne i jedynie usypiają Naród, zostawiając go na pastwę sprzedajnych polityków i syjonistycznego lobby. Ponad 600 osób maszerowało pod symbolem runy tiwaz i była to największa powojenna manifestacja o charakterze narodowo-socjalistycznym w Finlandii.

fin1

fin2

Drugi marsz został zorganizowany przez niezależne środowiska patriotyczne skupione wokół inicjatywy 612.FI. Ponad 4000 przeszło z pochodniami, wyrażając narodową dumę i wdzięczność wszystkim tym, którzy oddali życie za wolną ojczyznę. Przesłanie wydarzenia było jasne: Finlandia należy do Finów!

fin3

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Komentarzy

  1. A Suomen Sisu i Sojusz Niebiesko-Biały też coś organizowały, albo uczestniczyły we wspomnianych manifestacjach?

  2. A te czerwono białe cztery flagi na końcu marszu fińskich NS do kogo należą i co przedstawiają? Stylistyką przypominają mi pewną organizację naszych sąsiadów, ale nie mogę lepiej doobejrzeć treści.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*