EurHope – think tank europejskich narodowych rewolucjonistów

Gabriele Adinolfi, jeden z głównych ideologów włoskiego rewolucyjnego nacjonalizmu i europejskiej Trzeciej Pozycji, współtwórca legendarnej Terza Posizione, współcześnie jest twórcą szeregu inicjatyw o charakterze lokalnym i kontynentalnym. Jednymi z nich jest think tank EurHope oraz projekt Lancknecht – poniżej prezentacja w języku polskim:

Europa potrzebuje nas, my potrzebujemy Europy

Europa jest podmiotem geograficznym, historycznym, etnicznym, kulturowym, duchowym i symbolicznym, który różni się od innych kontynentów i innych cywilizacji i niecywilizacji.

Europa jest domem olimpijskiej męskości, heroicznej duchowości, która opiera się na praktyczności i dobru wspólnym. Gdzie świętość, religijność i mistycyzm nigdy się nie zatracają w wirze halucynacji, obskurantyzmu i osobistej uległości.

Europa jest cywilizacją przykładu, kreatywności, sztuki, inspiracji, indywidualnej wolności, wspólnoty, solidarności i wyzwań.

Internacjonalizm neguje Europę u jej fundamentów, ponieważ atakuje wszelkie europejskie cechy i ujawnia ciemne siły, ujednorodniające i antyludzkie.

Wyzwaniem geopolityczny, historycznym, etnicznym, kulturowym, duchowym i symbolicznym jest głównie walka o stan Europy i ocalenie jej ludów.

Nie będzie ocalenia bez woli panowania i przejęcia siły, które są oparte na rzymskiej koncepcji Imperium.

Europa nie może być zredukowana do rady dyrektorów kierowanych przez bankierów i technokratów, lecz musi być przede wszystkim Ideą, silną, immanentną i transcendentną, która uwydatnia i prowadzi wszystkie jej komponenty.

Europejska rzeczywistość to nie to co widzimy dzisiaj, ale również nie to, co sobie wyobrażamy. To coś, co stworzymy dzięki mądrości i walce, dzięki konkretnym działaniom na europejskim poziomie, by nadać formę i zaproponować zdolny do stworzenia model.

Europa w erze satelitarnej, która zmieniła kryteria czasu i przestrzeni i przyznała suwerenność tym, którzy są zdolni do rządzenia na tym poziomie, musi odnowić i zaktualizować suwerenność ludów europejskich jednocześnie osiągając suwerenność Europy.

My

Musimy pomóc dostarczyć egzystencjalnych, kulturowych, politycznych elit i myśli na wyzwanie, który musi być wygrane.

Nie tyle naświetlić społeczne, monetarne, ekonomiczne albo instytucjonalne teorie (które są potrzebne), lecz ruszyć we właściwym kierunku, by spełnić i ulepszyć pozytywne trendy.

Wspólnymi mianownikami pozytywnych trendów są: odmłodzenie populacji, powstrzymanie imigracji i odwrócenie trendu, podstawowa ochrona etnosów ludów europejskich, odnowienie niekapitalistycznej wizji ekonomii, opartej na korporacjach i synergii, odnowienie olimpijskiego człowieka, opozycja autonomii wobec autorytatywnego narzucania jednorodności i atomizacji.

Musimy zagwarantować, że europejska idea podtrzymuje się i integruje w pełni gwarantując narodowe i regionalne różnorodności, wspólnotowość i indywidualne wolności.

Naszym zobowiązaniem powinno być wykorzystanie wspólnych mianowników próbując przezwyciężyć i zniwelować wszelkie różnice zdań i fetyszyzm, które charakteryzują zaangażowanie polityczne czasów społecznych.

W niniejszych wytycznych Lancknechtowie podejmują się wspierać wszelkie wysiłki polityczne, kulturowe, socjoekonomiczne i metapolityczne, które idą we właściwym kierunku i tworzą siłę napędową na rzecz Europy dla Europy, tej autentycznej.

Osiągną to zaangażowaniem w Think Tank, społeczne organizacje wytwórców i relacje międzynarodowe, przykładnym życiem i bezinteresownym działaniem politycznym.

Tak oto tworząc idee i inicjatywy, opierając się na tym, co najlepszego może nam przekazać każdy naród europejski, a także na tym, co każda zaangażowana osoba może nam zaoferować, osiągniemy nasz wspólny cel – będziemy stalowym rdzeniem europejskiej włóczni.

Strona EurHope

Strona Gabriele Adinolfiego

Na podstawie: Informacje nadesłane

EurHope

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

 • 15 stycznia 2018 -- Gabriele Adinolfi: Podbić Brukselę!
  Wykrwawiona przez Wojnę Domową (1915-1945) Europa, dzisiaj znajduje się w stanie całkowitego ideowego i moralnego rozkładu. Proces globalizacji zmusił Europę do zjednoczenia, jedn...
 • 17 stycznia 2018 -- Gabriele Adinolfi: Nowy Człowiek na nowe czasy
  Czas i przestrzeń to bliskie sobie i związane ze sobą nawzajem pojęcia, zarówno z perspektywy fizycznej jak i filozoficznej. W teorii są możliwymi do zmierzenia i jasno określonymi...
 • 30 listopada 2016 -- Arnaud de Robert: „Obrona Trzeciej Pozycji to fundament”
  Arnaud de Robert, jeden z czołowych francuskich narodowych rewolucjonistów, były rzecznik rozwiązanego Ruchu Akcji Społecznej, w wywiadzie dla włoskich kolegów przedstawił opinie, ...
 • 8 października 2016 -- Gabriele Adinolfi: Mit Europy i Francuzi z Dywizji „Charlemagne”
  Gabriele Adinolfi, jeden z głównych ideologów włoskiego rewolucyjnego nacjonalizmu i europejskiej Trzeciej Pozycji, współtwórca legendarnej Terza Posizione, od dawna krytykuje szow...
 • 5 października 2014 -- Janus – Europa orłów
  W ideologii powojennych narodowych rewolucjonistów odniesienia do jedności europejskiej pojawiały się niezwykle często. Nie chodziło w nich jednak o apologię biurokratycznych i wro...
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

 1. Logo trochę przypomina symbolikę dywizji Waffen-SS Hohenstaufen, ale nie będę się czepiał, bo mi to nie przeszkadza :D

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*