Nasze Dziedzictwo: Św. Bernard z Clairvaux o walce krzyżowców

W czasach. gdy modernistyczna hierarchia płaszczy się przed wyznawcami fałszywych religii i praktykuje szaleństwo przepraszania, my pozostajemy wierni katolickiej Tradycji. Oddajemy hołd krzyżowcom, najlepszym synom Europy, którzy bez oglądania się na konsekwencje, z okrzykiem „Bóg tak chce!”, walczyli w obronie Wiary. Przypomnijmy słowa wielkiego Europejczyka i katolika – św. Bernarda z Clairvaux:

Rycerz Chrystusowy to krzyżowiec, który prowadzi podwójną walkę: z ciałem i krwią oraz z mocami piekielnymi. Idzie śmiało naprzód, czujnie spoglądając na prawo i na lewo. Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a dusze okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana. Idźcie zatem, rycerze, śmiało naprzód, idźcie z sercem nieustraszonym przepędzić wszystkich wrogów Krzyża Chrystusowego! A tę pewność miejcie, że ani śmierć, ani życie, nie odłączą was od Chrystusowej miłości. Jakże chwalebny jest powrót rycerza po zwycięskim boju! A jak błogosławiona jego męczeńska śmierć w walce!

To oni zbudowali wielkość Europy, to oni zbudowali Cywilizację. Autor „Politycznego Żołnierza” – Derek Holland, mógł po blisko tysiącu lat napisać:

Kiedy spoglądamy na zbudowane setki lat temu wielkie katedry, które można znaleźć w całej Europie, jesteśmy onieśmieleni ich ogromem, pięknem, stopniem skomplikowania. Jednak ich zasadnicze znaczenie wykracza daleko poza zwykłe murarstwo i wkracza w dziedzinę duchowości. Nasi praojcowie mieli Siłę, Wizję oraz Wiarę i te wartości zostały wpisane przez nich w kamień, który oprze się żywiołom przez tysiąc lat i przemawiać będzie do spadkobierców głębokim, autorytatywnym tonem. Będzie mówił o trwałości, wytrwałości i poświęceniu.

Chwała krzyżowcom, chwała bohaterom Europy!

Na podstawie: nacjonalista.pl/R. Pernoud, Templariusze

krucjaty

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*