Polscy nacjonaliści pod ambasadą Rumunii: „Codreanu – obecny!”

Nie było drugiej takiej osoby w historii europejskiego nacjonalizmu. Kapitan, wzór dla wszystkich narodowych rewolucjonistów, wciąż żyje w naszych sercach. W 79 rocznicę męczeńskiej śmierci Corneliu Codreanu, twórcy Żelaznej Gwardi, działacze stołecznego oddziału NOP manifestowali pod ambasadą Rumunii. Z banerami, flagami i płonącymi pochodniami w rękach uczcili pamięć zamordowanego Kapitana.

Dokonania i sama osoba twórcy Legionu Michałą Archanioła są inspiracją dla kolejnych pokoleń europejskich nacjonalistów. Od początku lat 90-tych to właśnie środowisko Narodowego Odrodzenia Polski przypominało dorobek ideowy Legionu Archanioła Michała i jego niezapomnianego twórcy.

Więcej o Codreanu i jego Legionie m.in. w kwartalniku „Szczerbiec” i książce „Żelazna Gwardia”, wydanej jako XIII tom Biblioteki „Szczerbca”.

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij!)

co1

co2

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

2 Komentarzy

  1. Wszyscy polscy nacjonaliści powinni robić takie akcje pod ambasadami Rumunii, na cześć Codreanu i Żelaznej Geardii, jak i na cześć generała Antonescu

    • Codreanu, Żelazna Gwardia razem z Antonescu? To jakby robić akcje na cześć Dmowskiego i Obozu Wielkiej Polski razem z Piłsudskim, albo Mosdorfa czy Bolka Piaseckiego (oczywiście tego sprzed ’45 XD) i ONR-u czy Falangi i Mościckiego. Pomysł znakomity. Ale dlaczego ograniczać się do przeszłości? Zróbmy jeszcze akcje na cześć Gmurczyka i NOP’u razem z JarKaczem i PiSuarem.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*