Faszyzm powraca: Nowy radny i burmistrz z CasaPound

Liberalno-lewicowi janczarzy ostrzegają przed powrotem faszyzmu. Nasi włoscy koledzy z narodowo-rewolucyjnego ruchu CasaPound zdobyli 9 proc. głosów w lokalnych wyborach w jednej z części Rzymu. Dwa lata temu rada dzielnicy Ostia została rozwiązana, gdy okazało się, że została zinfiltrowana przez miejscową mafię. Mandat radnego uzyskał Luca Marsella, wieloletni działacz ruchu, znany z licznych akcji pomocy potrzebującym rodakom. Jak sam mówi, dla niego faszyzm to korzenie i historyczny punkt odniesienia. Jeden z liderów CasaPound, Simone Di Stefano, zaznaczył, że sukces wyborczy jest efektem systematycznej pracy i obecności narodowych rewolucjonistów na ulicach oraz wszędzie tam, gdzie żyją Włosi zdradzeni przez partie lewicy i prawicy.

Na początku listopada 2017 roku szeregi CasaPound Italia zasilił Andrea Bianchi, burmistrz miasteczka Trenzano w północnej części kraju. Swoją decyzję uzasadnił faktem, iż jest to jedyny ruch, który walczy o lepszą przyszłość dla Włochów i Włoch. „Jeśli bycie faszystą oznacza sprzeciw wobec rządzącego establishmentu, tak, jestem faszystą”, podsumował.

Więcej o historii oraz ideologii CasaPound w 152. numerze magazynu „Szczerbiec” – szczegóły wydawnictwa TUTAJ.

Viva CasaPound, viva l’Italia, viva il F!

Na podstawie: nacjonalista.pl/CPI

Luca

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*