Judeopolonia: Muzeum Getta zamiast Pałacu Kultury i Nauki?

Jako narodowi radykałowie przyklaskujemy wszelkim działaniom zmierzającym do symbolicznej i realnej dekomunizacji. Problem pojawia się, gdy dobre intencje zastępuje czołobitność względem sprawdzonych „przyjaciół” Polski i Polaków. Oto pojawił się ze strony funkcjonariuszy pisowskiego reżimu postultat wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Budynek stanowił „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Wybudowany w latach 1952–1955 według projektu radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, budynek inspirowany jest moskiewskimi drapaczami chmur, które z kolei inspirowane są amerykańskimi wieżowcami art déco. Architektonicznie jest mieszanką socrealizmu i polskiego historyzmu. Jest najwyższym budynkiem w Polsce. Razem ze wspornikiem antenowym, będącym integralną częścią iglicy, ma wysokość 237 metrów.

Co w zamian? Wicepremier rządu III RP Piotr Gliński, niczym zawodowy szabesgoj powiedział:

Ja nie mam nic przeciwko, tylko musielibyśmy szybko tam zbudować coś sensownego, bo ta dziura w mieście stoi pusta, bo jakoś włodarze Warszawy nie potrafią podjąć dobrych decyzji. Na przykład w okolicach Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był używany właśnie jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę Muzeum Getta Warszawskiego.

Zamiast dekomunizacji będziemy mieli judaizację. Na tym polega „dobra zmiana”. Lobby postawiło na właściwą partię.

Na podstawie: newsweek.pl

Hidden-Jew

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. oddac jeszcze ziemie północne i zachodnie, to tez dar Stalina. Natomiast Warszawa to zabudowa jeszcze z okresy Warszawy carskiej, i odbudowana w okresie wolnej Polski 1945-1989, w ramach dekomunizacji wszystko zburzyć.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*