Obcy kapitał wytransferował z Polski 540 mld złotych!

Jednym z jej niewątpliwych „sukcesów” tzw. transformacji jest skala drenażu Polski z kapitału, czyli transferowania ogromnych zysków z kraju przez zagraniczne koncerny oraz inne podmioty. Demokraci po 1989 roku zapewnili im cieplarniane warunki, w zamian uzyskując wsparcie finansowe.

W latach 2005-2015 firmy zagraniczne przekazały z Polski do krajów UE 537,8 mld zł – wynika z odpowiedzi MF na interpelację poselską. Ministerstwo Finansów wyjaśniło, że kwota ta obejmuje dochody – zarówno zwolnione z opodatkowania jak i podlegające opodatkowaniu – uzyskane w Polsce przez podatników posiadających siedzibę lub zarząd na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego UE z tytułu dywidend i innych przychodów (dochodów), z tytułu udziału w zyskach osób prawnych, odsetek, opłat licencyjnych, przychodów z tytułu świadczeń doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych, usług reklamowych itd.

Najwięcej płatności z tej kwoty trafiło do Holandii (117,31 mld zł), a następnie do Niemiec (101,81 mld zł), do Francji zaś (59,18 mld zł), Wielkiej Brytanii (55,77 mld zł), Luksemburga (43,75 mld zł), Austrii (24,95 mld zł), Włoch (23,24 mld zł), Irlandii (19,81 mld zł), Szwecji (18,85 mld zł), Belgii (14,46 mld zł). Do pozostałych krajów UE trafiło 58,71 mld zł.

Później medialne prostytutki z partii demoliberalnych zastanawiają się, dlaczego jest tak w Polsce, a nie inaczej.

Na podstawie: forsal.pl

PL

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*