Kataloński separatyzm – lewicowo-liberalna destrukcja

Hiszpania wrze, a w mediach często pojawia się określenie „kataloński nacjonalizm”, jako podsumowanie działań sporej ilości polityków w tej części kraju. Nie chodzi tu jednak o żaden nacjonalizm, ale interesy wąskiej elity, wspieranej przez finansową oligarchię. „Nacjonalizm” katalońskich separatystów polega na tym, że chcą „niepodległości”, a jednocześnie deklarują swoje poddaństwo wobec UE. Każdy prawdziwy nacjonalista chce działać na rzecz swojej wspólnoty narodowej, której wyznacznikami są język, kultura, historia, pochodzenie etniczne i rasa. Kataloński sepatatyzm nieodłącznie jest domeną wszelkiej maści antyfaszystów i innych lewicowo-liberalnych przygłupów. Burmistrz Barcelony Ada Colau na wielkiej manifestacji, w trakcie której domagano się jeszcze większego przyjmowania imigrantów z Afryki i Azji, mówiła: „Barcelona znowu pokazuje, że nie tylko jest stolicą Katalonii, ale i stolicą solidarności i zaangażowania w obronę praw człowieka i pokoju. Kultura sprzeciwia się granicom między ludźmi, i tym fizycznym, zewnętrznym, i tym wewnętrznym, umysłowym”. Ich wymarzona „niepodległa Katalonia” to rasowy tygiel, w którym króluje multikulturalizm, polityczna poprawność i degeneracja moralno-obyczajowa. Wszystko oczywiście pod hasłami walki z faszyzmem. Nie bez powodu Barcelona jest dziś prawdziwą mekką dla „postępowców”, zblazowanych hipsterów i tym podobnego barachła.

Katalonia, reprezentująca 16 proc. populacji Hiszpanii i 1/5 jej PKB, bodaj najbardziej strategiczny region dla kraju będącego czwartą gospodarką strefy euro, korzysta już z rozbudowanej autonomii regionalnej (parlament, rząd i samorząd regionalny, edukacja w języku katalońskim, własna policja). Połowa Katalończyków nie popiera działań separatystów – są przekonani, iż tożsamość można wzmacniać w ramach historycznej wspólnoty Hiszpanii.

Żaden autentyczny nacjonalista i tradycjonalista nie może popierać dążeń katalońskich separatystów – to byłaby aberracja umysłowa. Katalonia to Hiszpania!

Na podstawie: tvp.info/nacjonalista.pl

Hiszpania – jedna, wielka, wolna!

Espana

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , ,

Podobne wpisy:

Subscribe to Comments RSS Feed in this post

Jeden komentarz

  1. No dobra, racja, z jednej strony Katalończycy są powiązani z lewicą, ale co z prawem do samostanowienia Narodów?

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*