Agentura z PiS-uaru: „Izrael to cud naszych czasów”

„Na kolanach przed Żydami” – taką politykę od lat realizuje środowisko PiS-uaru. Tym razem okazją do złożenia hołdu była uroczystość wręczenia Odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich, przyznawanych Polakom, którzy w trakcie II wojny światowej ratowali członków żydowskiej mniejszości. Wydarzenie zgromadziło czołówkę rządzącego obozu. Wicepremier Mateusz Morawiecki zwierzył się wszystkim, że członkowie jego rodziny, dzięki pomocy Polaków, byli w stanie przeżyć niemiecką okupację. Bez jarmułki na głowie, choć z właściwym zaangażowaniem, przemówił także Jarosław Kaczyński:

Antysemityzm, którzy dzisiaj istnieje przybiera inne formy niż kiedyś. Dzisiaj antysemityzm bardzo często przejawia się jako wrogość wobec Państwa Izrael. Ktoś powiedział o Izraelu, że jest małym państwem. Otóż, Izrael nie jest małym państwem. Ono udowodniło, że nie terytorium, ale siła ducha i determinacja świadczą o wielkości państwa. Jest państwem na swój sposób wielkim. Tą wielkość musimy traktować jako dowód siły ducha, ale także jako dowód, że nad nami jest siła wyższa, która o wszystkim decyduje, bo bez niej Izrael nie mógłby istnieć. To cud naszych czasów. Dzisiaj właśnie przeciwko Izraelowi kieruje się współczesny antysemityzm.

Obecny na miejscu wiceprzewodniczący Knesetu docenił starania gospodarzy:

Stosunki między Izraelem a Polską są lepsze niż kiedykolwiek. Polska jest jednym z najsilniejszych sojuszników Izraela, a z pewnością wśród państw europejskich. Jest jeszcze wiele do zrobienia w Europie, by zwalczyć antysemityzm. Wiem, że w Polsce podejmujecie wiele kroków, by zwalczać antysemityzm i mam za to szacunek do polskiego rządu.

Częstotliwość hołdów lennych – informowaliśmy o nich TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ – składanych przez zarządców III RP wskazuje, że lobby postawiło na właściwą partię.

Na podstawie: onet.pl/wpolityce.pl

Podoba Ci się nasza inicjatywa?
Wesprzyj portal finansowo! Nie musisz wypełniać blankietów i chodzić na pocztę! Wszystko zrobisz w ciągu 3 minut ze swoje internetowego konta bankowego. Przeczytaj nasz apel i zobacz dlaczego potrzebujemy Twojego wsparcia: APEL O WSPARCIE PORTALU.Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom
Tagi: , , , , , , , ,

Podobne wpisy:

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*